Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie działkowców z Wójtem Gminy Poczesna - 12.04.2016

W dniu 8 kwietnia br. w Urzędzie Gminy w Poczesnej działkowcy spotkali się m.in. z Wójtem Krzysztofem Ujmą. Rozmowy dotyczyły głównie spraw bieżących.

Na spotkaniu oprócz prezesów ogrodów działkowych z terenu gminy Poczesna, działkowców i władz gminnych obecny był również Adam Więcławik, dyrekto biura OZ w Częstochowie. Gość pokrótce opowiedział co należałoby na działkach ulepszyć, a co zmodernizować.

W dyskusji głos zabrali również prezesi ogrodów: Dorota Dobosz (prezes ROD „Górnik” w Hucie Starej B) oraz Michał Konopka (prezes ROD „Wrzos” we Wrzosowej). Wymienili m.in. inwestycje jakie w ostatnich latach gmina poczyniła na terenie ogrodów. Prezesi podkreślili, że współpraca działkowców z samorządem układa się bardzo dobrze (m.in. organizowanie wspólnych imprez, uczestnictwo w dożynkach czy wigiliach gminnych).

Wójt Krzysztof Ujma zadeklarował pomoc w rozwiązaniu problemów, na które napotykają działkowcy. Podkreślił, że ogrody działkowe pomagają mieszkańcom nie tylko zrelaksować się po ciężkim dniu czy tygodniu pracy, ale także pełnią nieocenioną rolę w integracji całego środowiska.

opracowanie i zdjęcia: AN

Źródło: poczesna.pl


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.