Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Szkoda, że dał się Pan omamić grupce cwaniaków żyjących sobie wygodnie na działkach kosztem innych działkowców" - 08.04.2016


Lubaczów, 19.03.2016 r.

Rzecznik Praw Obywatelskich

Pan dr Adam Bodnar


Działkowcy uczestniczący w walnym zebraniu sprawozdawczym w ROD „Aster" w Lubaczowie wyrażają swój sprzeciw wobec podjętych przez Pana działań w kierunku zmiany przepisów ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Z własnego przykrego doświadczenia wiemy, że każde majstrowanie przy ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych, kończy się z reguły uchyleniem całego aktu prawa.

Nowa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych powstała na bazie projektu obywatelskiego i przyjęta przez obecne w Sejmie poprzedniej kadencji wszystkie ugrupowania polityczne, nie zasługuje na wyrzucenie jej do kosza. Dobrze służy działkowcom i zabezpiecza ich interesy. Nie można kontestować jej zapisów tylko dlatego, że wprowadzają ład i porządek w ogrodach działkowych poprzez ograniczanie zjawiska zamieszkiwania na działkach w ponadnormatywnych altanach.

Z ubolewaniem stwierdzamy, że Rzecznik Praw Obywatelskich zamierza wziąć w obronę osoby, które określają się mianem bezdomnych, ubogich, niepełnosprawnych, w dodatku gnębionych przez zły i bezduszny Polski Związek Działkowców. Tymczasem wystarczy przyjrzeć się standardom wykończenia domów, w których mieszkają i markom samochodów, które przed nimi parkują, aby natychmiast przekonać się, jaki jest ich rzeczywisty status materialny.

Szkoda, że dał się Pan omamić grupce cwaniaków żyjących sobie wygodnie na działkach kosztem innych działkowców. Możemy Pana zapewnić, że działkowcy nigdy nie zapomną tego, że w wyniku podjętych nieprzemyślanych działań, stracili wszystko to, o co tak długo i ciężko walczyli.

Z poważaniem

Uczestnicy walnego zebrania sprawozdawczego 


ZOBACZ PISMO


Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.