Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

"Apelujemy do Pana o odstąpienie od działań sprzecznych z interesem milionowej rzeszy działkowców" - 07.04.2016

 

Rzeszów, 2.04.2016 r.


Rzecznik Praw Obywatelskich

Pan Adam Bodnar


Szanowny Panie

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Handlowiec" w Rzeszowie uczestniczącym w walnym zebraniu sprawozdawczym ze zdziwieniem i rozczarowaniem przyjmuje Pana wystąpienie skierowane do Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie samowoli budowlanej i zamieszkiwania na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Pańska sugestia potrzeby zmian Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z dnia 13.12.2013 r. została uchwalona przez większość posłów w tym posłów pańskiego ugrupowania.

Obywatele w obronie, których Pan występuje, to działkowcy z rażącym naruszeniem prawa budowlanego. Obiekty wybudowane przez tych obywateli kilkakrotnie przekraczają normy ustalone w prawie budowlanym.

Uważamy, że Rzecznik Praw Obywatelskich wciągnięty został do walki z działkowcami, dla których działka jest miejscem wypoczynku, spokoju dla działkowców i ich rodzin.

Dlatego też apelujemy do Pana o odstąpienie od działań sprzecznych z interesem milionowej rzeszy działkowców, w tym również działkowców z Podkarpacia.

Z działkowym pozdrowieniem

ROD "Handlowiec" w Rzeszowie

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.