Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Bezpłatne kontenery na odpady w bielawskich ogrodach działkowych - 07.04.2016

Owocem dobrej współpracy władz miasta Bielawy i działkowców jest umieszczenie przez nie na terenie tamtejszych ROD bezpłatnych kontenerów na gałęzie i konary drzew. W ten sposób miasto chce ułatwić działkowcom pozbywania się ich w sposób zgodny z prawem.

Pozostałe odpady zielone tj. liście, trawy i chwasty powinny być przez nich kompostowane. Przypomnijmy, że regulamin ROD w § 42 zobowiązuje każdego działkowca do posiadania kompostownika na swojej działce. O tym jak założyć i prowadzić kompostownik można dowiedzieć się z wydanej przez KR PZD broszury pt. „Jak wytwarzać i stosować kompost?”. (zobacz broszurę)

- Bezpłatne kontenery w ROD na gałęzie i konary drzew to była inicjatywa ze strony miasta – mówi Jan Jaśkiewicz Prezes ROD „Wolność” w Bielawie i dodaje – Z władzami Bielawy dobrze nam się układają relacje. Burmistrz docenia działkowców i spotyka się z nami jak choćby w sprawie możliwości dotacji dla ROD.

Jego słowa potwierdza Prezes OZ Sudeckiego Henryk Malik - W Bielawie współpraca ogrodów z miastem jest bardzo dobra.

Wspólne działanie bielawskich ogrodów i władz miasta może stanowić wzór współpracy dla innych miast na rzecz zachowania porządku w ogrodach oraz dbania o środowisko naturalne.

Na terenie miasta Bielawy funkcjonuje sześć rodzinnych ogrodów działkowych prowadzonych przez PZD. 

AD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.