Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy na Targach Działki i Ogrody w Sosnowcu - 07.04.2016

W dniach 1-3 kwietnia działkowcy ze Śląska spotkali się na pierwszej edycji Targów „Działki i Ogrody”, która odbyła się na terenie Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia w Sosnowcu. Okręg Śląski w Katowicach objął patronat nad imprezą, a działkowcy z zagłębia reprezentowali Polski Związek Działkowców, obsługując stoisko wystawowe.

Odwiedzający pytali przede wszystkim gdzie się zgłosić by zostać działkowcem i jak wygląda procedura przeniesienia praw do działki. Większość pytań dotyczyła zapisów Statutu PZD i Regulaminu ROD, ale nie zabrakło też tych typowo ogrodniczych. Na stoisku PZD można było się zapoznać z publikacjami związkowymi oraz zakupić książki Wydawnictwa „działkowiec”.

Wystawcy związani z ogrodnictwem prezentowali najnowsze trendy w zagospodarowaniu terenów zieleni w przestrzeni publicznej, na działkach i w ogrodach przydomowych. Targi Działki i Ogrody były również okazją do zrobienia wiosennych zakupów, ponieważ główną atrakcją imprezy był kiermasz ogrodniczy, na którym producenci oferowali wiele gatunków roślin ozdobnych m.in. byliby, cebulki kwiatowe, nasiona, a także duży wybór drzew i krzewów owocowych.

Maria Nocoń, OZ Śląski PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.