Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Komputery dla działkowców i ich przyjaciół – rusza kolejny sezon inicjatywy edukacyjnej Zarządu ROD „Pratulińska” w Warszawie - 06.04.2016

W ubiegłym roku Zarząd ROD „Pratulińska” w Warszawie, dzięki nawiązaniu współpracy z Biblioteką Publiczną nr 37 na Targówku uruchomił bezpłatne szkolenia dla działkowców z zakresu obsługi komputerów i korzystania z internetu. 

Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym i grupowym po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (22 678 55 22). W ramach szkoleń są prowadzone zajęcia w oparciu o stronę internetową ROD Pratulińska (www.pratulinska.pl), jak również korzystania z poczty elektronicznej, wiedzy poświęconej uprawianiu działek, przepisów i regulaminów PZD lub komunikatorów internetowych typu Skype.

Pierwsi działkowcy już skorzystali z fachowej pomocy specjalistów biblioteki w zakresie szkoleń. Na zdjęciu pan Wojtek z działki nr 29.

pan wojtek

Szkolenia dla działkowców odbywają się w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans, oddolnej inicjatywy, której celem jest wprowadzanie w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie – dorosłych Polaków z pokolenia 50+, 60+, 70+, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

10 spośród 13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu!

Tegoroczną propozycją Zarządu ROD jest zaproszenie wszystkich chętnych na szkolenia komputerowe w naszym Domu Działkowca. Zapraszamy nie tylko naszych działkowców, ale też innych mieszkańców Targówka.

Dzięki zaangażowaniu jednego z naszych nowych działkowców, który na co dzień pracuje w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, istnieje możliwość wypożyczenia aż 20 laptopów oraz projektora video. Jest on gotów poprowadzić dla wszystkich zainteresowanych bezpłatne zajęcia.

 Ruszyły zapisy na zajęcia dla działkowców i ich przyjaciół. Planowane rozpoczęcie szkoleń 09.04.2016 godz. 10.oo. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 513 133 048. 

Jest to kolejna inicjatywa Zarządu ROD Pratulińska, która ma na celu otwarcie ogrodów na społeczność lokalną, ponieważ ze szkoleń komputerowych będą również mogły skorzystać osoby nie będące działkowcami.

załącznik: link do strony z zeszłorocznym projektem KOMPUTERÓW DLA DZIAŁKOWCÓW:

https://rodpratulinska.wordpress.com/2015/02/23/komputer-dla-seniora/

 

W imieniu swoim i Zarządu ROD Pratulińska

Serdecznie zapraszam wszystkich

 

Radomir Hordyj

Prezes Zarządu ROD „Pratulińska” w Warszawie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio