Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przegląd informacji medialnych o działkowcach i ROD - 01.04.2016

  • Kurier Gdyński w dn.  22 marca br. w artykule „Groźna roślina obecna także w Gdyni. Czy zostanie wytępiona?” pisze o dyskusjach toczących się w gdyńskim  ratuszu na temat opracowania kompleksowego programu usuwania barszczu Sosnowskiego z terenu miasta. Ta niebezpieczna roślina dla zdrowia i życia pojawiła się także w ubiegłym sezonie na terenie rodzinnych ogrodów działkowych w wielu regionach kraju. W związku z tym KR PZD w ub. roku wystosowała specjalny komunikat w sprawie  barszczu Sosnowskiego, z którego można dowiedzieć się jak postępować w przypadku napotkania tej trującej rośliny (zobacz komunikat). Więcej informacji znajdziesz także w wydanej przez KR PZD broszurze „Uwaga na barszcz Sosnowskiego” (zobacz broszurę).
  • Głos Szczecina w dn. 22 marca br. w artykule „Uwolnij się od trującej substancji. Kasa Będzie” pisze o akcji usuwania azbestu na terenie Świnoujścia. Przypomnijmy, że na usunięcie azbestu, także z terenu ROD, można ubiegać się o gminne dofinansowanie. Koniecznie zapoznaj się z Komunikatem KR PZD w sprawie usuwania azbestu z terenów rodzinnych ogrodów działkowych. (zobacz komunikat)
  • RadioVia.com.pl w dn. 22 marca br. w artykule „Ogrody otwarte” pisze o zaproszeniu  OZ Podkarpackiego do współpracy instytucji i grup zorganizowanych z regionu podkarpackiego.  Współpraca ta miałaby się opierać na wspólnym organizowaniu wydarzeń na terenie ROD w ramach tzw. otwartych ogrodów. Z takiej możliwości korzystają już m.in. przedszkola, czy szkoły, które organizują tzw. zielone lekcje, a także kluby seniora, koła emerytów i rencistów. Działania OZ Podkarpackiego doskonale wpisują się w uchwalony przez KR PZD „Otwarty Program Społecznego Rozwoju ROD”. (zobacz program)
  • Knurów.pl w dn. 24 marca br. w artykule „Rozstrzygnięto kolejny konkurs dotacyjny” informuje o tym, że miasto Knurów przyznało aż 81,5 tys. zł na rzecz kurowskich stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego.  Wśród beneficjentów jest także ROD im. Ks. Dzierżona i ROD „Szyb Wschód” w Knurowie. Serdecznie gratulujemy!
  • Obud.pl w dn. 24 marca br. w artykule „Opłaty za usuwanie drzew i krzewów z posesji” pisze o regulacjach w tym zakresie. Czytaj na ten temat także w Komunikacie KR PZD w sprawie zmian zasad wycinki drzew i krzewów. (zobacz komunikat)
  • E-ogródek.pl w dn. 24 marca br. w artykule „Drewniany domek na działkę – wybór koszt, montaż” analizuje najnowsze trendy wśród altan. O tym jak wybrać najlepszą z nich przeczytasz na stronie pzd.pl w artykule „Altana w ROD – duma każdego działkowca”. (zobacz artykuł)
  • Ekoszalin.pl w dn. 28 marca br. w artykule „Nowy pomysł na 750 – lecie” pisze o przygotowaniach do obchodów rocznicy założenia miasta. Z tej okazji OZ w Koszalinie, razem z innymi organizacjami pozarządowymi w regionie, wyszedł z inicjatywą, aby utworzyć aleję 750-lecia Koszalina wysadzaną 750 drzewami. Projekt miałby zostać zrealizowany do 2020 roku.
  • Gazeta Wyborcza – Radom w dn. 29 marca br. w artykule „Wielkie porządki w mieście” pisze o akcji sprzątania ulic i skwerów w Radomiu. Straż Miejska przypomina  o obowiązku sprzątania rodzinnych ogrodów działkowych. Warto, aby działki w ROD i same ogrody były czyste i posprzątane, dzięki czemu lepiej będą służyć zarówno działkowcom, jak i społeczności lokalnej.
  • Wprost.pl w dn. 30 marca br. w artykule „Prace ogrodnicze coraz częściej oddajemy w ręce profesjonalistów” pisze, że Polacy aktywnie poszukują informacji na temat aranżacji ogrodów i ogródków działkowych coraz częściej korzystając w tym celu z Internetu zarówno w podpatrywaniu pomysłów, jak i wybierając firmy usługowe. Wszystkim działkowcom polecamy serdecznie porady ogrodnicze ze strony pzd.pl (zobacz zakładkę) oraz lekturę miesięcznika Działkowiec i Mój Ogródek.

 

AD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.