Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Udany pokaz cięcia drzew owocowych w ROD "Wilanów" w Warszawie - 29.03.2016

19 marca br. w ROD „Wilanów” w Warszawie odbył się praktyczny pokaz cięcia drzew owocowych dla instruktorów SSI oraz wszystkich zainteresowanych działkowców. Szkolenie zorganizowane zostało przez OZ Mazowiecki PZD we współpracy z zarządem ROD „Wilanów, a zajęcia, które wzbudziły spore zainteresowanie, poprowadził mgr inż. Romuald Dziuban, kierujący Polem Doświadczalnym Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Wilanowie. 

W pokazie wzięło udział blisko 40 działkowców, głównie z ROD „Wilanów”, ale także z innych warszawskich ogrodów. Prowadzący pokaz, w bardzo przystępny i fachowy sposób omówił oraz zaprezentował podstawy cięcia i formowania drzew owocowych – zarówno ziarnkowych (jabłoń, grusza), jak i pestkowych (czereśnia, wiśnia, brzoskwinia, morela, śliwa). Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się wszystkiego o technice i terminach cięcia.

20160319_120827

Ponadto, mogli uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich wątpliwości związane z prawidłowym cięciem drzew. Wszyscy uczestnicy zgodnie ocenili pokaz jako bardzo wartościowy, przydatny w pielęgnacji drzew na działkach i dobrze przeprowadzony.

20160319_115132

Duże podziękowania należą się zarządowi ROD „Wilanów” za ogromną, aktywną pomoc w organizacji pokazu – m.in. przygotowanie działki pokazowej oraz ciepłe przyjęcie uczestników i prowadzącego pokaz.

20160319_113200

Na zakończenie pokazu, wszyscy biorący w nim udział działkowcy, dla utrwalenia wiedzy otrzymali poradnik „Sztuka cięcia drzew i krzewów owocowych”. W najbliższym czasie planowane są kolejne pokazy cięcia na terenie innych ogrodów działkowych w Warszawie.

Maciej Aleksandrowicz

instr. ds. ogrodniczych

OZ Mazowiecki

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.