Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Oborniccy działkowcy nie zgadzają się na ryczałtowy system opłat za śmieci - 24.03.2016

W poniedziałek 21 marca 2016 roku przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów działkowych z Obornik spotkali sie w Urzędzie Miasta w Obornikach z radnymi członkami Komisji Gospodarki Terenowej, Inwentaryzacji Mienia i Bezpieczeństwa Publicznego oraz zastępcą Burmistrza Obornik.

W imieniu wszystkich działkowców Jan Molski poinformował radnych o bardzo wysokich stawkach ryczałtowych opłat za śmieci uchwalonych przez Zgromadzenie ZM GOAP.

W trakcie rzeczowej dyskusji działkowcy zaproponowali:

  1. Potrzebę dalszych rozmów przedstawicieli samorządu obornickiego z GOAP-em w celu obniżenia tych stawek.
  2. W perspektywie wyłączenie  rodzinnych ogrodów działkowych z systemu ryczałtowych opłat za śmieci.
  3. Przywrócenia systemu płatności za faktycznie wyprodukowane odpady w ROD.

Temat śmieci w rodzinnych ogrodach działkowych omawiany będzie na jednej z najbliższych sesji Rady Miasta Obornik,  zapewnili radni obecni na spotkaniu.

W godzinach popołudniowych działkowcy spotkali się w Starostwie Powiatowym w Obornikach z Posłem na Sejm RP Marcinem Porzuckiem oraz Wicestarostą  Obornickim.

Zasadniczym celem tego spotkania było stworzenie frontu potrzebnego do zmiany ustawy z dnia 28 listopada 2014 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Działkowcy zaproponowali  wprowadzenie zapisu wyłączającego rodzinne ogrody działkowe z systemu opłat ryczałtowych za śmieci. Ogromne zróżnicowanie w wysokościach opłat za śmieci w gminach  upewniło Posła o szybkiej potrzebie zmian tej złej i niesprawiedliwej ustawy.


Jan Molski/Oborniki

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.