Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Apelujemy do Pana Rzecznika o wycofanie się z pomysłu zmiany nowej ustawy o ROD" - 23.03.2016

 

Chodzież, dnia 19 marca 2016 roku

 

Szanowny Pan

dr Adam Bodnar

Rzecznik Praw Obywatelskich

Warszawa

 

Szanowny Panie,

Działkowcy - członkowie Polskiego Związku Działkowców uczestniczący w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Jordana w Chodzieży po zapoznaniu się z Pana pismami skierowanymi do Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie działkowców nieprzestrzegających prawa działkowego kieruje do Pana Rzecznika nasze zdanie w tej sprawie.

Nie zgadzamy się, aby Rzecznik Praw Obywatelskich nie zasięgał opinii Polskiego Związku Działkowców zanim skierował pisma do wymienionych Ministrów w sprawie problemów o które zwrócili się działkowcy, którzy twierdzą, że są pokrzywdzeni i pominięci w nowej ustawie o ROD z 13 grudnia 2013 roku, bo oni mają pobudowane altany - domy i w nich mieszkają a ustawodawca zapisał, że altana na działce w ogrodzie działkowym może mieć powierzchnię do 35 metrów kwadratowych w obrysie ścian zewnętrznych. Po wyegzekwowaniu od nich przez Zarządy ROD usunięcia nieprawidłowości zostaną pozbawieni swoich "mieszkań".

Nie zgadzamy się, aby Rzecznik Praw Obywatelskich zamiast bronić działkowców przestrzegających ustawy o ROD bronił i zabiegał o zmianę ustawy o ROD dla działkowców, którzy świadomie łamali i łamią prawo.

Związek wypełnia zapisy nowej ustawy o ROD z 2013 roku, bo do tego zobowiązał go ustawodawca.

Apelujemy do Pana Rzecznika o wycofanie się z pomysłu zmiany nowej ustawy o ROD z 2013 roku. Ustawa ta zachowuje nasz dorobek i zapewnia bezpieczne funkcjonowanie ogrodów działkowych.

 

Przewodniczący Walnego Zebrania 

Edward Laskowski

Prezes ROD im. Jordana w Chodzieży

Leon Olejniczak

Załącznik plikowy do pobrania

list_do_rpo_jordana_chodzie.pdf

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio