Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Jesteśmy zaniepokojeni, że stoi Pan po stronie tych, którzy łamią obowiązujące prawo zamiast pomagać praworządnym działkowcom" - 22.03.2016


Wągrowiec, 14.03.2016 r.

 

Pan

Dr Adam Bodnar

Rzecznik Praw Obywatelskich

Warszawa


Szanowny Panie!

Członkowie Polskiego Związku Działkowców z ROD im. Sz. Wachowiaka w Wągrowcu uczestniczący w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym po zapoznaniu się z pismem Pana Rzecznika Praw Obywatelskich sygn. IV.7006.37.2016.KD/ZA z dnia 25.02.2016 r. skierowanym do Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, stanowczo protestują i nie zgadzają się z Pana stanowiskiem. W 80-letniej historii naszego Ogrodu, nigdy nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek zamieszkiwał na stałe na działkach, a tym bardziej budował ponadnormatywne altany.

Dla członków naszego ogrodu niezrozumiałe jest Pana stanowisko w w/w sprawie. Jesteśmy zaniepokojeni, że stoi Pan po stronie tych, którzy łamią obowiązujące prawo zamiast pomagać praworządnym działkowcom, którzy dbają „o zielone płuca" naszych miast.

Rodzinne Ogrody Działkowe nie są osiedlami domów jednorodzinnych, a mają służyć, zgodnie z Ustawą o ROD z dnia 13.12.2013 r., z naszym Statutem PZD i Regulaminem ROD zaspokajaniu potrzeb rekreacyjnych, wypoczynkowych, prowadzeniu upraw ogrodniczych, a także podnosić standardy ekologiczne otoczenia.

Z upoważnienia Walnego Zebrania Sprawozdawczego ROD im. Sz. Wachowiaka w Wągrowcu

Przewodniczący Walnego Zebrania

Lech Pluciński

Załącznik plikowy do pobrania

rod_-_wagrowiec.pdf

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio