Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Boimy się, że ROD poprzez działania Pana Rzecznika staną się lekarstwem na bezdomność w naszym kraju" - 18.03.2016


Gorzów Wielkopolski, 12 marca 2016 r.


STANOWISKO Zarządu ROD XX-lecia w Gorzowie Wlkp.

z dnia 12 marca 2016 roku

do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie pism do Ministra Infrastruktury


Szanowny Panie Rzeczniku!

Próbując się logicznie odnieść do Pana pism skierowanych do Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej można przytoczyć pewną analogię, która jest absurdalna:

- grupa osób łamiących prawo poprzez przywłaszczenie cudzych samochodów zakłada tzw. „dziuplę". Wymiar sprawiedliwości stwarza im problemy i grupa pisze do Pana pismo, w którym stwierdza, że przez Policję nie mogą sprzedawać części z rozebranych aut nabytych drogą całkowitego złamania prawa. Co z kolei motywują tym, że poprzez czynności Policji zostaje pogwałcone ich konstytucyjne prawo do zakładania biznesu oraz zarobkowania. Pan broni właśnie takiej grupy!

Powracając na grunt problemu - Rzecznik Praw Obywatelskich, wiedząc doskonale o tym, że grupa działkowców nielegalnie zamieszkujących tereny Rodzinnych Ogrodów Działkowych dąży do zalegalizowania procederu, który jest nielegalny, łamiący wszelkie prawa Polskiego Związku Działkowców oraz rażąco naruszający obowiązującą Ustawę.

Nie zgadzamy się z Pana stanowiskiem co do problemu nielegalnego zamieszkiwania na terenach ROD. Większość członków PZD respektuje wszelkie przepisy i zapisy w Ustawie o ROD. Wyodrębniona mniejszość próbuje w sposób bezczelny „schować się pod Pana skrzydła" i tym samym stawia Pana stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich na próbę utraty społecznego zaufania.

Boimy się, że Rodzinne Ogrody Działkowe poprzez działania Pana Rzecznika staną się lekarstwem na bezdomność w naszym kraju. Rolą ROD nie jest zapewnianie noclegu lecz zaspokajanie wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa.

Proszę nie niszczyć tego, co powstawało przez ponad 100 łat! Wiedząc już, jak stronnicza jest Pana opinia w stosunku do garstki osób nielegalnie zamieszkujących tereny Rodzinnych Ogrodów Działkowych można tylko w jeden sposób, kulturalny i uczciwy zakończyć treść naszego stanowiska: DO ZOBACZENIA PRZY URNIE.


Zarząd ROD "XX-lecia" w Gorzowie Wielkopolskim

Załącznik plikowy do pobrania

stanowisko-rod-xx-lecia.pdf

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.