Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

X Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Nowym Sączu - 17.03.2016

W okresie zimowego spoczynku przyrody działkowcy Nowego Sącza poszukiwali różnych możliwości aktywnego spędzania czasu. Tak powstał w 2006 roku pomysł organizacji spotkań sportowo rekreacyjnych i międzynarodowych rozgrywek w tenisie stołowym w oparciu o podpisane porozumienie działkowców bratnich miast Nowego Sącza i Preszowa.

x_turniej_tenisa_nowy_sacz-04.jpg

Po uzgodnieniach z zainteresowanymi stronami odbył się (w dniu 13 stycznia 2007roku) I Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Nowym Sączu - w pomieszczeniach KS „START”, a w następnym roku w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Nadbrzeżnej i już na trwałe zagościł w planach współpracy polskich i słowackich działkowców Organizowany jest naprzemiennie po obu stronach granicy.

x_turniej_tenisa_nowy_sacz-05.jpg

12 marca 2016 roku odbył się Jubileuszowy X Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Nowym Sączu, jak zwykle, pod życzliwym patronatem Prezydenta Miasta. Spotkały się drużyny zaprzyjaźnionych działkowców ze Słowacji z Prešova i Širokė oraz z Nowego
Sącza, Starego Sącza i Gorlic. Zawody odbywały się pod czujnym okiem Pana Ryszarda Wingralka – sędziego PZTS.

x_turniej_tenisa_nowy_sacz-01.jpg

W wyniku zmagań sportowych w turnieju drużynowym wyłoniono następujących zwycięzców:

  • I miejsce drużynowe i Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Nowego Sącza zdobyła po raz drugi Drużyna SLOVENSKÉHO ZVÄZU ZÁHRADKÁROV ZO-SZZ Širokė
  • II miejsce drużyna ROD „Poprad” Stary Sącz
  • III miejsce drużyna OV-SZZ Prešov

Tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju wywalczyła Pani Magdalena Kulpa z ROD „SENIOR” w Nowym Sączu, zaś najlepszego zawodnika Pan Martin Palencar członek drużyny ZO-SZZ Širokė. W zawodach w rzutkach do tarczy najlepszym okazał się Pan Jacek Jasiewicz z ROD „SENIOR” w Nowym Sączu.

W konkursie Wiedzy Ogrodniczej zwyciężyli: Agata Janka ROD „Poprad” Stary Sącz oraz Rastislav Harvis OV-SZZ Prešov.

x_turniej_tenisa_nowy_sacz-03.jpg

Podsumowania zawodów i wręczenia pucharów oraz nagród - dokonał w imieniu Prezydenta Miasta Pan Józef KANTOR Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, a w Konkursie Wiedzy Ogrodniczej Pani Ewa Błachut Prezes Okręgowego Zarządu Małopolskiego Polskiego Związku Działkowców w Krakowie.

Spotkanie, jak zwykle, odbyło się w miłej, przyjacielskiej atmosferze, a działkowcy umówili się już na spotkanie w roku 2017 w Preszowie, gdzie organizatorem XI Międzynarodowego Turnieju będzie OKRESNY VYBOR SZZ.

Opracowała: Zofia Mróz, prezes ROD "Góra Zabełecka" w Nowym Sączu

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio