Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Przykro nam, że jako Rzecznik Praw Obywatelskich nie skonsultował Pan tych kwestii z naszym Związkiem" - 16.03.2016

Zarząd ROD „ROSZARNIK" w Gorzowie Wlkp. na posiedzeniu w dniu 10.03.2016r. po zapoznaniu się z Pana pismami postanowił się odnieść do podniesionych tematów.

Przedstawione przez Pana Rzecznika jako źródła nadużyć zapisów ustawowych nie znajduje żadnego uzasadnienia. Ustawa o ROD wprost przeciwnie nakłada na NAS oraz wszystkie inne stowarzyszenia ogrodowe określone obowiązki. Aby skutecznie i prawidłowo działać musimy przestrzegać prawo. Nie podzielamy Pana poglądu, że PZD jako organizacja społeczna jest za bardzo restrykcyjna w stosunku do osób łamiących prawo (poprzez zamieszkiwanie i postawienie samowoli budowlanej) bo wypowiada umowy dzierżawy. Dziwi nas fakt, że jako Rzecznik Praw Obywatelskich broni Pan mniejszości mając za nic prawo większości. Na przestrzeni funkcjonowania ustawy o ROD i wcześniej w Okręgu Gorzowskim nie wypowiedziano nikomu umowy z w/w względów.

Przykro nam, że jako Rzecznik Praw Obywatelskich nie skonsultował Pan tych kwestii z naszym Związkiem. Upublicznił Pan te kwestie dotyczące niewielkiej grupy osób, która nie ma nic wspólnego z naszym związkiem. Mamy nadzieję, że zrozumie Pan swój błąd i w przyszłości w sposób bardziej racjonalny i wyważony będżie podejmować sprawy dotyczące ogrodnictwa działkowego.

Zarządu ROD "ROSZARNIK" w Gorzowie Wielkopolskim

Załącznik plikowy do pobrania

rod-roszarnik-stanowisko.pdf

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.