Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkolenie dla osób obsługujących walne zebrania w ROD na terenie OZ Mazowieckiego - 11.03.2016

9 marca br. w ośrodku szkoleniowym OZM PZD w Warszawie odbyło się szkolenie osób obsługujących walne zebrania w ROD na terenie Okręgu Mazowieckiego PZD w 2016 r.

W szkoleniu zorganizowanym przez OZM PZD wzięły udział osoby obsługujące walne zebrania w ogrodach działkowych na terenie całego Mazowsza (Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka, Radomia, Siedlec oraz Warszawy i okolic).

Zajęcia prowadził I wiceprezes OZ Mazowieckiego PZD Grzegorz Oracz, który na wstępie poinformował uczestników szkolenia o aktualnych problemach Okręgu i Związku, zwracając przede wszystkim uwagę na poważny problem ponadnormatywnych altan oraz zamieszkiwania w ROD, a także niepokojącego wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie. Zauważył przy tej okazji, iż ponownie podważane są zapisy ustawy o ROD i zachodzi konieczność występowania z listami lub stanowiskami w obronie praw działkowców.

20160309_104223_resized

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali komplet dokumentów do obsługi walnego zebrania w ROD, w tym przede wszystkim wytyczne do przeprowadzenia zebrań oraz druki informacji z przebiegu walnego zebrania, które zostaną przekazane po zakończonych zebraniach do biura OZM PZD.

O szczegółach wytycznych do przeprowadzenia walnych zebrań oraz istotnych aspektach prawnych związanych z organizacją i przeprowadzeniem walnych zebrań przypomniała zebranym inspektor ds. terenowo-prawnych OZM PZD Aneta Brud. Zwróciła uwagę przede wszystkim na sposób informowania członków PZD o zebraniu, a także omówiła dokumenty, które mają być przedstawione na walnym zebraniu oraz właściwy tryb podejmowania uchwał w trakcie zebrań, odpowiadając jednocześnie na wszystkie pytania i wątpliwości uczestników szkolenia.

20160309_105940_resized

Zwróciła również uwagę na potrzebę informowania działkowców w czasie zebrań o aktualnych problemach Związku, w tym między innymi o komunikatach i uchwałach KR PZD w sprawie przeciwdziałania zamieszkiwaniu na terenie ROD, w sprawie upoważnienia zarządów ROD do występowania z wnioskami o wsparcie finansowe z Funduszy Europejskich oraz w sprawie czerpania i wykorzystywania dochodów z majątku PZD.

oma

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.