Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Liczę, że Rzecznik wycofa się z próby zmiany ustawy o ROD" - 09.03.2016


Piła, dnia 8 marca 2016 r.

Czesław Wiśniewski

Członek Stowarzyszenia Ogrodowego

z ROD S. Sempołowskiej w Pile


Pan dr Adam Bodnar

Rzecznik Praw Obywatelskich

Warszawa


Szanowny Panie,

Z uwagą i powagą przeczytałem Pana pisma skierowane do Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w obronie małej grupy działkowców nie przestrzegających przepisów dotyczących budowy altan w ogrodach działkowych oraz tych którzy w nich mieszkają przez cały rok.

Nie rozumiem dlaczego Rzecznik Praw Obywatelskich popiera bezprawie tych działkowców i neguje prawne działania Zarządów rodzinnych ogrodów działkowych, które egzekwują od tej grupy działkowców zgodnie z zapisami ustawy o ROD z 2013 roku przestrzegania prawa. W piśmie do Ministra infrastruktury sugeruje Pan, aby Ministerstwo podjęto prace legislacyjne zmierzające do zmiany ustawy o ROD z 13 grudnia 2013 roku.

Uważam, że Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich jest urzędem, który powinien nas uczciwych działkowców bronić, a nie kosztem grupy działkowców łamiących prawo podejmować próby zmiany ustawy o ROD, po to aby to bezprawie zalegalizować. Nie zgadzam się na takie działania tak ważnego dla obywateli Organu naszego Państwa.

Dlatego zwracam się z prośbą do Rzecznika Praw Obywatelskich o wycofanie z się z próby podważania zapisów ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z 13 grudnia 2013 roku. Jest to ustawa obywatelska, pod którą podpisało się 934 tysięcy działkowców i sympatyków ogrodów działkowych. Ustawa ta zabezpiecza nasze działkowców prawa do działki i gwarantuje dalsze spokojne funkcjonowanie ogrodów działkowych. Informuję również, że popieram działania Związku i Zarządów ROD w sprawie przestrzegania przepisów ustawy.

Pozdrawiam Pana Rzecznika i liczę, że wycofa się z próby zmiany ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Czesław Wiśniewski

 

Do wiadomości:

  1. Minister Infrastruktury i Budownictwa,
  2. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
  3. Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie.

Załącznik plikowy do pobrania

Winiewski20160309.pdf

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.