Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Sugerowanie Ministrowi Infrastruktury, aby przez garstkę ludzi nieprzestrzegających prawa zmieniać naszą obywatelską ustawę o ROD jest nieporozumieniem" - 09.03.2016


Piła, dnia 8 marca 2016 r.

Ryszard Grzelak

członek Stowarzyszenia Ogrodowego

z ROD Malwa w Pile

 


Szanowny Pan dr Adam Bodnar

Rzecznik Praw Obywatelskich Warszawa

Szanowny Panie Rzeczniku,

Zapoznałem się z Pana wystąpieniem do Ministra Infrastruktury i Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pismo skierowane do Pana przez Stowarzyszenie Ogrodów Działkowych Forsycja z Poznania oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów w sprawie garstki dzierżawców działek z rodzinnych ogrodów działkowych okręgu poznańskiego, którzy oburzyli się na prawne działania Samorządów Stowarzyszenia Ogrodowego Związku zgodne z ustawą o ROD z 13 grudnia 2013 roku wobec działkowców, którzy zapomnieli, że posiadając działkę w ogrodzie działkowym trzeba przestrzegać przepisy.

Uważam, że sugerowanie Ministrowi Infrastruktury aby przez garstkę ludzi nie przestrzegających prawa zmieniać naszą obywatelską ustawę o Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest nieporozumieniem.

Dla mnie takie działania Rzecznika Praw Obywatelskich, które maja zalegalizować pobudowane altany ponadnormatywne i usankcjonować zamieszkiwanie na stałe w tych altanach jest działaniem niezgodnym z celami tego tak ważnego dla nas obywateli Organu Państwa.

Pragnę poinformować Pana Rzecznika, że ustawa o ROD uchwalona nieomal jednomyślnie przez Sejm RP i Senat RP w dnia 13 grudnia 2013 roku sprawdza się w ogrodach i bardzo dobrze służy nam działkowcom. Nie chcemy aby ja zmieniano. Walczyliśmy o jej obecny kształt po to, oby ogrody dalej istniały i służyły rodzinom działkowym oraz społeczności lokalnej. Naszą walkę wspierały bardzo aktywnie samorządy lokalne, bo to one znają nasze i Związku potrzeby.

Zwracam się do Pana z prośbą aby wycofał się Pan z inicjatywy legalizowania samowoli budowlanej i próby zmieniania naszej ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z 2013 roku.

Z działkowym pozdrowieniem

Ryszard Grzelak


Otrzymują do wiadomości:

1. Minister Infrastruktury i Budownictwa,

2. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,

3. Stowarzyszenie Ogrodowe PZD w Warszawie.

Załącznik plikowy do pobrania

Grzelak20160309.pdf

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.