Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Międzynarodowe warsztaty rzemiosła artycznego z udziałem działkowców - 04.03.2016

Na organizowanych w dniu 19 marca 2016 roku przez Park Przemysłowy Łomża oraz Muzeum Północno – Mazowieckie w Łomży międzynarodowych warsztatach i pokazach rękodzieła artystycznego oraz wystawy starych pocztówek i numizmatów nie mogło zabraknąć działkowców. Polski Związek Działkowców będzie reprezentowany przez Marka Palińskiego – artystę metaloplastyka, działkowca z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ASTER” w Łomży.

W imprezie wezmą udział artyści, rękodzielnicy i wystawcy z województw podlaskiego, warmińsko – mazurskiego oraz mazowieckiego  jak i z zagranicy ( Belgia, Białoruś ).

W części wystawienniczej zaprezentowane zostaną przygotowane przez kolekcjonerów z Polski i z zagranicy ekspozycje numizmatyczne oraz starych pocztówek.

Wydarzenie obfitować będzie również w pokazy rękodzieła artystycznego, w trakcie których zwiedzający otrzymają możliwość przyjrzeć się procesowi wytwarzania tradycyjnych kurpiowskich wycinanek oraz palm wielkanocnych jak również ozdabiania ludowymi ornamentami świątecznych pisanek. Organizatorzy przygotowali ponadto demonstrację malarstwa na szkle, malarstwa portretowego, metaloplastyki, pokazy bibułkarskie oraz prezentację ikon poprzedzoną krótką prelekcją na temat ich historii, symboliki i teologii. Zwiedzający otrzymają ponadto możliwość skosztowania tradycyjnych potraw kurpiowskich.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje łomżyńskiego portalu informacyjnego xlomza.pl, łomżyńskie24.pl, Polskie Radio Białystok oraz Radio Nadzieja. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża.

Impreza odbędzie się w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166 w godzinach od 10.00 – 16.00. Wstęp wolny.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio