Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Narad Instruktorów SSI w okręgu podkarpackim - 04.03.2016

W poniedziałek 29 lutego br. w Okręgu Podkarpackim PZD w Rzeszowie odbyła się narada Instruktorów Okręgowych i Krajowych SSI PZD. Naradę rozpoczęła Prezes Okręgu Podkarpackiego Pani Agnieszka Sycz. Omówiła zmiany w regulaminie ROD min. dotyczące zagospodarowania działki.

Uczuliła Instruktorów, by podczas spotkań z działkowcami,  przypominali o wszystkich zmianach w regulaminie. Wskazała na konieczność uzupełnienia kadry instruktorskiej tak, aby w każdym ogrodzie był przynajmniej jeden instruktor na 100 działek. Zasugerowała również, aby w ogrodach szerzej rozpropagować pracę  społecznych instruktorów.

Podczas narady omówione zostały również zmiany w ustawie o ochronie przyrody, w szczególności przepisy dotyczące wycinki drzew ozdobnych w ogrodach działkowych. Każdy z Instruktorów otrzymał wytyczne gotowe do przekazania zainteresowanym działkowcom.

Instruktorzy podsumowali swą pracę w zeszłym roku i choć pogoda nie była sprzyjająca, wykonali ją z nawiązką. Wspólnie z Instruktorem etatowym rozplanowana została praca na rok bieżący: czekają nas wiosenne pokazy cięcia w ponad 30 ogrodach – jeśli oczywiście pogoda pozwoli. Planujemy również zorganizowanie letnich pokazów cięcia dla 10 ogrodów; przeglądy ogrodów i działek pod kątem zagospodarowania i przestrzegania regulaminu oraz przeglądy konkursowe. Dokonaliśmy również wyboru tematów na jesienne szkolenia dla wszystkich instruktorów.

Zmobilizowani i pełni dobrych chęci z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu i dobrą pogodę do pracy. 

Jadwiga Brzozowska
Instruktor ogrodnictwa
OP PZD Rzeszów 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio