Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Przedstawiciele okręgu szczecińskiego na targach ogrodniczych Gardenia - 03.03.2016

27.02.br. grupa Instruktorów Krajowych i Okręgowych, wraz z instruktorem ogrodniczym  okręgu szczecińskiego Polskiego Związku Działkowców wybrała się  do Poznania  na Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia 2016. Była to już X edycja targów. 

Tradycyjnie, jak co roku Polski Związek Działkowców jest jednym z patronów branżowych podczas MTP, a okręg poznański wystawiał swoje stoisko, przyciągające wzrok dużymi banerami i logo. Dostępne były ulotki zachęcające do wstąpienia do PZD i korzystania z jego dobrodziejstw.

MTP ciągle inspirują, dopingują do działania, dlatego cieszą się ogromna popularnością, tym bardziej, że ogrodnicy i działkowcy szykują się już do wiosny i ciekawi są nowości, czym zaskoczą producenci i jakie są aktualne trendy.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bowiem wystawcy zadbali o różnorodność i atrakcyjność swoich produktów. Prezentowane były maszyny zarówno do uprawy gleby jak i pielęgnacji roślin tj. kosiarki, podkaszarki, opryskiwacze; producenci przedstawiali szeroki asortyment narzędzi ogrodniczych, różnego rodzaju podłoża do upraw, nawozy i środki ochrony roślin. Wiele firm eksponowało tunele foliowe, donice  i naczynia przyciągające wzrok intensywnością kolorów i formą. Proponowano przeróżne formy sadzenia i uprawy roślin doniczkowych. Popularnością cieszą się ogrody wertykalne, dające możliwość ciekawych aranżacji i wykorzystania większych powierzchni ścian.

           

Wystawcy eksponowali drzewa i krzewy ozdobne, formowane, szczepione, rośliny doniczkowe, rabatowe i duży wybór traw ozdobnych.  Zaciekawienie wzbudzały kompozycje, w których  wykorzystano kamień, zarówno w projektach rabat, stanowiących oddzielny element dekoracji,  jak i  w gabionach, które można wykorzystać jako  ogrodzenie, fragment małej architektury – murki oporowe, ławki,  schody czy podwyższone rabaty.

Podczas targów Gardenia 2016 zaprezentowano nowe trendy w bukieciarstwie, odbył się konkurs dla kwiaciarń i pokazy florystyczne. Przedstawiono wiele ciekawych pomysłów i kompozycji tematycznych .

Na targach miał miejsce również konkurs INSPIRACJE-ARANŻACJE, zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, polegający wykreowaniu i zagospodarowaniu wyznaczonej przestrzeni hali targowej, głównie z elementów dekoracyjnych, drzewa i kamienia. Uczestnicy stworzyli pomysłowe, intrygujące aranżacje, zadziwiające połączeniami i wykorzystaniem ciekawych dodatków.                                 

Odwiedzający mieli możliwość zakupu roślin i elementów małej architektury na Kiermaszu Ogrodniczym i prawie każdy znalazł coś dla siebie. Na zainteresowanych czekał szeroki wybór cebulek, sadzonek, nasion i narzędzi. Gardenia 2016 prezentowała również Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS, na których zwiedzający mogli zapoznać się  z nowymi trendami  i wystrojami  i dodatkami na czas Wielkanocy i Bożego Narodzenia w 2016 r.

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.