Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Odszedł zasłużony działacz PZD - 02.03.2016


"Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie,

jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość..."

 

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 29 lutego 2016 r. zmarł Wincenty Kulik. Polski Związek Działkowców utracił wyjątkowego człowieka, który był niezwykle oddany i zasłużony dla całego ruchu ogrodnictwa działkowego, i który przez ponad 50 lat swoim doświadczeniem i pracą służył pokoleniom działkowców. Śp. Wincenty Kulik był wieloletnim wiceprezesem Krajowej Rady PZD, w latach 1988-2015 był również Prezesem Okręgowego Zarządu PZD w Szczawnie Zdroju. Podczas wielu lat aktywnego działania w okręgu sudeckim przyczynił się do rozwoju i powstawania wielu ROD. Za swoje zaangażowanie i oddanie ogrodnictwu działkowemu był odznaczany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, odznaką Za Zasługi dla PZD, złotą odznaką "Zasłużonego Działkowca".

W ostatniej kadencji PZD pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Prawnej. Jak wspominają najbliżsi współpracownicy zmarłego, zawsze można było na niego liczyć – służył dobrą radą, słowem i pomocą, także prawną. Nade wszystko zaś oddany był sprawie ogrodnictwa działkowego. Pamięć o Nim przetrwa w ogrodach działkowych ziemi sudeckiej i w kraju, w ogrodach, które tworzył i dla których poświęcił swoje życie.

Pogrzeb Wincentego Kulika odbędzie się w sobotę o godz.13 w Świebodzicach. Zmarłego żegnać będą delegacje działkowców wraz z pocztami sztandarowymi z Wrocławia, Zielonej Góry, Opola, Legnicy i Śląska, a także przedstawiciele Prezydium KR PZD na czele ze Skarbnikiem PZD p. Barbarą Korolczuk. Będzie nam Go brakowało w naszej codziennej pracy, w realizacji rozwoju ogrodnictwa działkowego.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio