Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Komputery dla działkowców” – cenna inicjatywa edukacyjna zarządu ROD „Pratulińska” w Warszawie - 18.02.2016

W ubiegłym roku Zarząd ROD „Pratulińska” w Warszawie, dzięki nawiązaniu współpracy z Biblioteką Publiczną nr 37 na Targówku uruchomił bezpłatne szkolenia dla działkowców z zakresu obsługi komputerów i korzystania z internetu. Okres zimowy, kiedy to działkowcy mają więcej wolnego czasu jest doskonałym momentem aby rozpocząć swoją przygodę w świecie komunikacji cyfrowej.

Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym i grupowym po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (22 678 55 22). W ramach szkoleń są prowadzone zajęcia w oparciu o stronę internetową ROD Pratulińska (www.pratulinska.pl), jak również korzystania z poczty elektronicznej, wiedzy poświęconej uprawianiu działek, przepisów i regulaminów PZD lub komunikatorów internetowych typu Skype.

Pierwsi działkowcy już skorzystali z fachowej pomocy specjalistów biblioteki w zakresie szkoleń. Na zdjęciu pan Wojtek z działki nr 29:

pan wojtek

Szkolenia dla działkowców odbywają się w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans, oddolnej inicjatywy, której celem jest wprowadzanie w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie – dorosłych Polaków z pokolenia 50+, 60+, 70+, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

10 spośród 13 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu!

Tegoroczną propozycją Zarządu ROD jest zaproszenie wszystkich chętnych na szkolenia komputerowe w naszym Domu Działkowca. Zapraszamy nie tylko naszych działkowców, ale też innych mieszkańców Targówka.

Dzięki zaangażowaniu jednego z naszych nowych działkowców, który na co dzień pracuje w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, istnieje możliwość wypożyczenia aż 20 laptopów oraz projektora video. Jest on gotów poprowadzić dla wszystkich zainteresowanych bezpłatne zajęcia.

W tym roku organizujemy szkolenia na terenie Naszych Ogrodów w Sali Działkowca.  Wkrótce na tablicach ogłoszeniowych w ogrodzie pojawią się informacje z zaproszeniem dla naszych działkowców, ich znajomych i przyjaciół. Wszyscy działkowcy otrzymają również informacje dotyczące zapisów na zajęcia komputerowe z zaproszeniem na coroczne Walne Zebranie planowane na początek kwietnia.

Jest to kolejna inicjatywa Zarządu ROD Pratulińska, która ma na celu otwarcie ogrodów na społeczność lokalną, ponieważ ze szkoleń komputerowych będą również mogły skorzystać osoby nie będące działkowcami.

W imieniu swoim i Zarządu ROD Pratulińska

Serdecznie zapraszam wszystkich

załącznik: link do strony z zeszłorocznym projektem KOMPUTERÓW DLA DZIAŁKOWCÓW:
https://rodpratulinska.wordpress.com/2015/02/23/komputer-dla-seniora/

 

Radomir Hordyj

Prezes Zarządu ROD „Pratulińska”

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio