Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Narada Policji iławskiej z działkowcami w sprawie bezpieczeństwa w ogrodach działkowych - 18.02.2016

W dniu 12 lutego 2016r w Sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Iławie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące powiatowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w ogrodach.Organizatorem tego spotkania była Powiatowa Komenda Policji w Iławie.

Na spotkanie te licznie przybyli prezesi i działkowcy z 10 iławskich ogrodów, w spotkaniu tym uczestniczył również Wiceprezes, OZ Warmińsko-Mazurskiego PZD Jan Kamiński. Przedsięwzięcie miało na celu poznanie opinii i oczekiwań uczestników spotkania, oraz wypracowania propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w ogrodach.Tworzenie ze strony Policji Powiatowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa ma skutecznie służyć do rzetelnego i czytelnego komunikowania społeczności działkowej do rzetelnego komunikowania skali i rodzaju zagrożeń w ogrodach działkowych.Temat ten poruszany przez organizatorów i uczestników zebrania jest bardzo na czasie z uwagi na zaistniałe zdarzenie na początku lutego tego roku do masowych dewastacji altanek w ogrodach iławskich. Komendant Policji iławskiej przedstawił zebranym szeroko prezentację multimedialną, w której były zawarte policyjne statystyki dotyczące bezpieczeństwa na terenach ogrodów działkowych z okresu ostatnich dwóch lat. Po prezentacji w szerokiej dyskusji ze strony Wiceprezesa ZO PZD, działkowców omówiono szereg zadań które w dalszym działaniu Policji zostaną uwzględnione w mapie zagrożeń bezpieczeństwa w ogrodach.

iława spotkanie z policją

Na zakończenie spotkania Komendant Powiatowej Policji podinsp. Robert Mikusik, podziękował licznie zebranemu aktywowi działkowego z iławskich ogrodów z a tak liczne przybycie , zapewniając jednocześnie, że tego typu tematyczne spotkania z działkowcami będą kontynuowane w każdy kwartał tego roku.Zapowiedział również, że na odbywających się walnych zebraniach działkowców w ogrodach uczestniczyć będzie przedstawiciel Policji.

 

Jan Kamiński
Wiceprezes Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio