Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Karnawałowe ostatki zintegrowały świnoujskich działkowców - 09.02.2016

Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Granica" w Świnoujściu postanowili wykorzystać działkową świetlicę i zorganizować tu zabawę na pożegnanie karnawału. Inicjatywę komisji wobec kobiet jednomyślnie poparli członkowie zarządu i aktywnie włączyli się w przygotowania. Uczestnicy imprezy złożyli się na organizację ostatkowej imprezy. Symboliczne 10 zł od uczestnika zabawy wysatrczyło na przygotowanie poczestunku i samej zabawy.

Poza tym na stołach pojawiły się także domowe wypieki i inne produkty przyniesione przez działkowców. Organizatorzy pożegnania karnawału w R.O.D „Granica” we własnym zakresie postarali się także o przebojową muzykę do tańca. Smakołyki, które pojawiły się na stołach zawdzięczają natomiast wspomnianym członkiniom komisji kobiet. Rarytasy, także na słodko przyciągały ale do stołu uczestnicy zabawy zasiadali także po to by porozmawiać z sąsiadami, snuć plany na rozpoczynający się rok.  Humory dopisywały. Przy stołach nie tylko rozmawiano. Co chwila ktoś intonował wesołe przyśpiewki, które śpiewała cała sala. Organizatorki przygotowały nawet konkursy dla uczestników zabawy, a dla najlepszych na parkiecie były słodkie nagrody w postaci tabliczek czekolady.

Najważniejsza tego wieczoru była jednak muzyka i zabawa taneczna. W przygotowanym zestawie muzycznym działkowy didżej miał mnóstwo hitów znanych z list przebojów. Sięgnął także do rytmów i piosenek, które królowały na parkietach w kilkadziesiąt lat temu. Muzyczne wspomnienia rozgrzały salę.

Gdy zabawa  się kończyła nie wszyscy chcieli wracać do domu. Rozochoceni domagali się bisów. Chociaż zabawa trwała Kika godzin to działkowcom żal było się rozstawać.  Z drugiej jednak strony, właśnie na działkach czuje się najlepiej nadchodzącą wiosnę. Jest o czym myśleć i co robić. Działkowe grządki czekają teraz na swój zielony karnawał.

Zarząd ROD "Granica" w Świnoujściu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.