Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkania z przedstawicielami organów ROD z Okręgu Gdańskiego - 03.02.2016

Zakończyły się coroczne spotkania z przedstawicielami zarządów i komisji rewizyjnych ROD z Okręgu Gdańskiego. W ciągu kilku dni odwiedziliśmy Chojnice, Starogard Gdański, Malbork i Tczew, zaś z ogrodami trójmiejskimi i okolicznymi spotykaliśmy się w naszej siedzibie.

IMG_1300

Podczas spotkań poruszana była sytuacja Związku, tematyka oraz wytyczne względem tegorocznych walnych zebrań ROD, zadania zarządów i komisji rewizyjnych, sprawy finansowe, inwestycyjne oraz terenowo-prawne.

IMG_1298

Działacze zostali zapoznani z tematami, które w tej chwili są rozpracowywane na poziomie okręgu. Jednym z takich tematów jest sprawdzenie możliwości instalacji ogniw baterii słonecznych na terenach ogrodów działkowych – pod kątem formalnym, prawnym, ekonomicznym i inwestycyjnym. Całość dokładnie zreferował pan Franciszek Potulski – przewodniczący Okręgowej Komisji ds. współpracy z samorządem terytorialnym, partiami i innymi organizacjami.

IMG_1291

Szczegółowo omówiono kwestię regulacji nieruchomości w trybie art. 76 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, ze wskazaniem na problemy jakie się pojawiały i sposoby ich pokonania. Wszyscy zauważyli ogrom pracy włożonej w to aby dokładnie wyznaczać szczegółowe powierzchnie ogrodowe, współpracę z geodetami oraz przygotowywanie właściwej dokumentacji.

Przedstawiciele ogrodów zgłaszali szereg wniosków i pomysłów, które zostały szczegółowo odnotowane i będą przedstawiane do dalszych prac, oceny i realizacji.

AL

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.