Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Karnawałowy bal działkowców - 21.01.2016

Dla działkowców i Zarządu ROD im. S. Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim miniony rok 2015 obfitował w wiele wydarzeń: udało się dzięki wytężonej pracy wykonać wiele prac inwestycyjnych: wyremontowano salę Domu Działkowca i parking przed budynkiem świetlicy, wyłożono trylinką główną alejkę ogrodową, założono ogrodową stronę internetową.

Były powody do dumy, ale i powody do łez: po przejściu trąby powietrznej połączonej z gwałtownym oberwaniem chmury bardzo ucierpiał Dom Działkowca, który w trybie natychmiastowym należało zabezpieczyć zdobywając dodatkowe środki finansowe na ten cel. Ostrowieccy działkowcy dziękując za to, co udało się osiągnąć w roku 2015 i z nadzieją patrząc w przyszłość u progu Nowego 2016 Roku wraz z Zarządem Ogrodu zorganizowali 9 stycznia karnawałowy bal, zwłaszcza, że tegoroczny karnawał jest wyjątkowo krótki.

Po ciepłym powitaniu i serdecznych słowach Pani Stanisławy Gudzelak-Bzymek – Prezes Zarządu ogrodu, która życzyła:

W styczniu radości, w lutym miłości, w marcu pogody, a w kwietniu swobody, maj niech zakwita, czerwiec niech bryka, lipiec przypali, sierpień rozpali, we wrześniu - szczęścia bez liku, tak samo w październiku, niech listopad zauroczy, a grudzień miło zaskoczy, Roku tego Nowego życzę szalonego!

Symboliczną lampką szampana karnawałowy bal ostrowieckich działkowców uznano za otwarty. Wspólny donośny śpiew: Sto lat! zaintonowany przez solistkę Panią Kasię, zachęcił do radosnej zabawy przy skocznych melodiach, granych przez orkiestrę Pana Zbyszka. Straussowski walc: Nad pięknym modrym Dunajem był doskonałym początkiem udanej zabawy. Radości podczas karnawałowego balu działkowców było bez miary, a wspólne śpiewy i tańce napawały serca optymizmem na każdy kolejny dzień Nowego 2016 Roku.

 

 

Anna Grudzień

Okręg Świętokrzyski PZD Kielce

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio