Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 19.01.2016

Zima na dobre zagościła w ogrodach, a działki przybrały piękne, ośnieżone oblicze. Warto je odwiedzać w tym czasie! Również ze względów praktycznych, a w długie wieczory planować nasadzenia ulubionych roślin oraz zmiany w planowanych uprawach. W sprzedaży pojawił się już lutowy numer „działkowca” – największy, najpoczytniejszy magazyn ogrodniczy na rynku, który jest niewyczerpanym źródłem inspiracji i pomysłów w zagospodarowaniu działki!

 

● Chcecie poznać najpiękniejsze działki? Kontynuujemy publikacje nagrodzonych zgłoszeń z zeszłorocznego konkursu „Moja Działka”. Warto przyjrzeć się bliżej prezentowanym laureatom – ich wyjątkowemu zmysłowi estetycznemu i pasji artystycznej!

 

 

● Poznajcie najwspanialsze kwiaty jednoroczne – bajecznie kolorowe, z aromatem, także o ozdobnych liściach! Ich czas wysiewu już się rozpoczyna!

 

 

● Czy znacie roślinę, która wygląda jak… kolczasty drut a jednocześnie jest piękna i dekoracyjna? To kalocefalus Browna, który znakomicie nadaje się do komponowania kwietników, rabat, aranżacji w pojemnikach a także do bukietów i stroików!

 

 

Dlaczego rośliny cebulowe są tak lubiane i chętnie uprawiane? Odkrywamy sekrety ich popularności. Wyjaśniamy też jakie były prawdziwe przyczyny fenomenu tulipanomanii!

 

 

● Luty kojarzy się z dniem zakochanych, może więc warto przy tej okazji poznać miłosne rośliny, które, jak pisano jeszcze w XVII w., „męże gnuśne do Wenusa pobudzają”, a większość z nich można uprawiać na działce!

 

● Puste przestrzenie wśród nawierzchni ścieżek czy placyków wcale nie muszą być wybetonowane lub wysypane żwirem albo kruszywem. Można do tego użyć żywych, zielonych fug, które są estetyczne a jednocześnie ekologiczne!

 

● Czy wiecie, że istnieje ścisły związek pomiędzy stanem naszej pamięci, a spożywanym pożywieniem? Doradzamy co warto jeść aby pamięć była bez problemów. Polecamy też kilka ziół wspomagających zapamiętywanie!

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli jak pomóc roślinom, aby nie zmarzły.

● Podajemy receptę na slow life, aby żyć zdrowiej i „nie przegapić życia”!

● Doradzamy jak łatwo rozmnażać drzewa i krzewy ozdobne.

● Odwiedzamy z reportażem ROD „Słonecznik” w Lublinie.

● Prosto i tanio modernizujemy działkową altanę!

● Polecamy najlepsze rozgrzewające zupy.

● Doradzamy czym zastąpić w kuchni niezbyt zdrową sól!

● Robimy (krok po kroku) pomysłowy domek dla ptaków!

 

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „Działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Jesteśmy liderem sprzedaży w segmencie miesięczników o tematyce ogrodniczej! Bądź z nami!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.