Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie aktywu działkowego z terenu iławskiego z władzami miasta Iławy - 14.01.2016

Spotkanie z udziałem Burmistrza Miasta Iławy Adama Żylińskiego, przedstawicielami policji i straży miejskiej odbyło się w ośrodku szkoleniowym na terenie ogrodu ROD,,Grządka” w Iławie w dniu 09.01.2016 r.

DSC00256

W spotkaniu uczestniczyli prezesi i aktyw działkowy z 10 - ciu ogrodów iławskich, działających na terenie Warmińsko – Mazurskim.

Program spotkania zawierał realizację podjętych uchwał Krajowej Rady odnośnie unowocześniania infrastruktury ogrodowej, ochrony środowiska naturalnego, realizacji zagadnień oświatowych, przestrzeganie norm budownictwa działkowego, oraz udzielanie wszechstronnej pomocy ogrodom w planowanym budżecie miasta na dany rok.

Przedstawiciel OZ PZD wiceprezes Jan Kamiński a jednocześnie Prezes Kolegium Prezesów Ogrodów Iławskich - w swym wystąpieniu ocenił pozytywne działania w okręgu odnośnie rozpoczętych prac modernizacyjnych i oświatowych, które zapoczątkowano po przez działające komisje programowe w poszczególnych ogrodach okręgu.

W swym wystąpieniu Burmistrz Miasta Iławy pozytywnie odniósł się do obowiązującej ustawy o ROD i deklarował nadal wszechstronną pomoc ogrodom w ich realizacji zadań, podjętego przez XII Zjazd PZD w ramach, "Unowocześniania Infrastruktury Rodzinnych Ogrodów Działkowych – ROD XXI wieku".  

W tegorocznym budżecie miasta, jak poinformował zebranych Burmistrz Miasta, jest uchwalona znaczna kwota na rozwój infrastruktury ogrodowej. Podział tych środków dla ogrodów zostanie dokonany przez Kolegium Prezesów.

Na spotkaniu tym omówiono również potrzebę unowocześnienia szkolenia działkowców w utworzonych rejonach szkoleniowych OZ PZD; w Olsztynie, Iławie, Ełku i Giżycku. Nowi działkowcy zdobywają w nich wiedzę, którą wykorzystają w przejętych działkach w poszczególnych ogrodach, przekształcając je w nowoczesne działki i ogrody przyjazne dla społeczności lokalnej.

DSC00259

Przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej, w swych wypowiedziach deklarowali wszechstronną pomoc ogrodom w zapewnianiu bezpieczeństwa działkowcom i udzielanie pomocy poszczególnym działkowcom w przestrzeganiu prawidłowego korzystania z działki. Spotkanie zakończono miłym akcentem, złożono sobie życzenia "Dobrego Roku 2016 Dla Działkowców".

 

Jan Kamiński 
Wiceprezes OZ Warmińsko-Mazurskiego PZD, 
Prezes Kolegium Prezesów Ogrodów Iławskich

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio