Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z powiatu nowotomyskiego podsumowali 2015 rok - 13.01.2016

Styczeń to okres noworocznych spotkań, w takiej właśnie atmosferze w miniony piątek 8 stycznia br. odbyło się poszerzone posiedzenie Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych Powiatu Nowotomyskiego.

Wśród uczestników tego spotkania nie zabrakło Starosty Nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego, przedstawicieli OZ PZD w Poznaniu Jerzego Pochylskiego członka Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, Bogdana Kańduły członka Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Poznaniu, oczywiście w kolegium uczestniczyli przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów z Lwówka, Opalenicy, Zbąszynia i Nowego Tomyśla. W podsumowaniu minionego roku i planach działań na 2016 rok zaproszono również przedstawicieli zaprzyjaźnionych, partnerskich organizacji, z którymi ogrody z powiatu nowotomyskiego współpracują: ROD Nad Nielbą w Wągrowcu reprezentowała Krystyna Zych prezes ogrodu, Biuro Rachunkowe Beata Staszak, Fundację Pozytywnego Rozwoju prezes Szymon Walkowski.

Dużo życzeń, miła atmosfera, jednak przed działkowcami po wieloletnich bataliach w sprawie ustawy o ROD, rok kolejnych wyzwań. O tym, co zrobiono w 2015 roku i o planach na przyszły rok mówił przewodniczący kolegium prezesów powiatu nowotomyskiego Józef Kasprzak. Miniony rok to kilka olbrzymich sukcesów w skali kraju naszych ogrodów, I miejsce ROD Świerczewskiego w Nowym Tomyślu w konkursie Krajowym na najlepszy ogród działkowy, szereg nagród i wyróżnień dla pozostałych ogrodów w skali kraju i okręgu – dodaje przewodniczący Kasprzak.

O planach udanej współpracy powiatu z ogrodami, oraz wszelkiej pomyślności w 2016 roku życzył Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki. Natomiast prezes Fundacji Pozytywnego Rozwoju Szymon Walkowski wszystkim uczestnikom przybliżył możliwości pozyskania środków EU z programu Senior-WIGOR: opieka, wiedza, aktywność. Pozyskiwanie środków EU to właśnie jedno z największych wyzwań, nie tylko na ten rok, jest to możliwość rozwoju i modernizacji ogrodów, choć pozyskanie tych środków jest bardzo ciężkie.

Jednak w działkowcach z powiatu nowotomyskiego nie brak energii i zapału do działania.

Maciej Kasprzak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio