Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Przegląd medialnych doniesień o działkowcach i ogrodach działkowych - 29.12.2015

  • Nowości w dn. 28.12 br.  w artykule „Telefon od rzeczoznawcy zasiał niepokój w ogródkach działkowych” pisze o zamiarach Urzędu Miasta w Toruniu, który nie wyklucza likwidacji kilku ogrodów działkowych mieszczących się na ul. Przybyszewskiego w Toruniu. Zatrudniono nawet biegłych, ponieważ jeśli decyzja o likwidacji zostanie wydana, miasto będzie musiało wypłacić odszkodowania dla działkowców i PZD.  Rozstrzygnięcie w tej sprawie ma zapaść w połowie stycznia 2016 r.
  • Gazeta Wyborcza Płock w dn. 28.12 br. w artykule „Płockie ogrody działkowe. Wygląda na to, że zostają” informuje, iż w styczniu znikną wątpliwości dotyczące praw do gruntów, na których znajdują się płockie ogrody działkowe. Pojawiają się sygnały, że miasto prawdopodobnie odeszło od pomysłu likwidacji działek, więc działkowcy nadal będą mogli z nich korzystać na czas nieokreślony.
  • Gazeta Ostrowiecka w dn. 28.12 br. w artykule „Spotkanie wigilijne działkowców” pisze o uroczystości, w której udział wzięli prezesi ostrowieckich rodzinnych ogrodów działkowych, przedstawiciele społecznego aktywu, prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński oraz przedstawiciel okręgu świętokrzyskiego PZD – dyrektor biura Jan Stańczyk. Prezydent, życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, podkreślił znaczenie ogrodów dla miasta i zapewnił o swym stałym poparciu dla działkowców.
  • Express Ilustrowany w dn. 28.12 br. w artykule „Działkowy włamywacz” informuje o zatrzymaniu przez policję 26-letniego mężczyzny, który włamał się na teren ogrodów działkowych przy ul. Pustynnej w Łodzi.  Policja zatrzymała włamywacza dzięki czujności okolicznych mieszkańców, których w Wigilię zaniepokoił dobiegający z działek dźwięk tłuczonych szyb. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
  • Nowiny Wodzisławskie w dn. 23.12 br. w artykule „Działkowcy Gajówki ufundowali dzieciom prezenty” pisze o zacnym geście działkowców z ROD Gajówka w Wodzisławiu Śląskim, którzy przekazali uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 paczki z prezentami. To nie pierwsze szczytne przedsięwzięcie działkowców. W listopadzie odwiedzili oni Powiatowy Dom Dziecka w Gorzyczkach.
  • Express Ilustrowany w dn. 23.12 br. w artykule „Wiosennie w pierwszym dniu zimy” pisze o następstwach wysokich jak na grudzień temperatur, o których można przekonać się zaglądając do ogrodów działkowych. Na działkach wybijają z ziemi krokusy i tulipany, kwitną stokrotki ogrodowe i pierwiosnki, a na drzewach są już nabrzmiałe pąki. Niestety rośliny zostaną zniszczone, kiedy nadejdą zapowiadane mrozy. O tym, jak zabezpieczyć rośliny działkowe przed mrozami, przeczytasz na stronie PZD.PL w artykule „Zanim nadejdą mrozy – rady dla działkowca” (Czytaj artykuł).
  • Przegląd Kolski w dn. 21.12 br. w artykule „Przestrzegali działkowców przed kradzieżami” pisze o prewencyjno-profilaktycznej akcji kolskiej policji, prowadzonej na terenach ogrodów działkowych w Kole i Ruszkowie Pierwszym. Policjanci sprawdzali zabezpieczenia altan, a także instruowali ich właścicieli, jak właściwie zabezpieczyć je przed włamaniem i kradzieżą wartościowych rzeczy, które w nich trzymają. Porady, jak ochronić swoja altanę przed włamywaczem można znaleźć na stronie PZD.PL w artykule „Działkowcu, czy potrafisz skutecznie zabezpieczyć swoje mienie?” (Zobacz artykuł). 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio