Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Przedświąteczne spotkanie Sekcji Ogrodniczej Uniwersytetu III Wieku w okręgu świętokrzyskim - 23.12.2015

16 grudnia odbyło się ostatnie w tym kalendarzowym 2015 roku grudniowe spotkanie Sekcji Ogrodniczej kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

W sali konferencyjnej biura Okręgu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców licznie zebrani studenci wysłuchali interesującego wykładu przygotowanego przez Kierownika Sekcji Pana Edwarda Galusa dotyczącego zasad uprawy i pielęgnacji roślin, które w sezonie jesienno-zimowym kwitną, np.: poinsecja – wilczomlecz nadobny – popularnie zwany gwiazdą betlejemską, szlumbergera inaczej określana jako grudnik albo bożonarodzeniowy kaktus oraz ciemiernik – róża Bożego Narodzenia, która cieszy oczy pięknymi kwiatami w okresie pełnego uśpienia większości innych roślin ogrodowych.

Polski Związek Działkowców
Polski Związek Działkowców 
Polski Związek Działkowców
Z wielkim zainteresowaniem słuchano o modrzewiowych i sosnowych szyszkach, rajskich jabłuszkach, żywotniku, kolorowych pędach derenia, owocach jarzębiny, liściach modrzewia, zasuszonych kwiatostanach róż, hortensji, krwawnika i gipsówki oraz wielu innych częściach różnorakich roślin, które doskonale nadają się do wykonania najprzeróżniejszych dekoracji świątecznych, stroików, wieńcy, nietypowych choinek i drzewek do przywieszania na ścianie. 
Polski Związek Działkowców
Po szczegółowym omówieniu różnych gatunków drzew iglastych, wykorzystywanych do wykonania choinek i świątecznych ozdób, Pan Edward złożył wszystkim uczestnikom spotkania szczere i serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia oraz zbliżający się wielkimi krokami Nowy 2016 Rok. 

Polski Związek Działkowców
W miłej i ciepłej atmosferze uczestnicy wysłuchali opowieści o tradycji wigilijnego stołu, który w sposób wyjątkowy w tę jedną noc jednoczy wszystkich wokół siebie. Na symboliczną wieczerzę złożyły się przyniesione przez studentów Uniwersytetu III Wieku rozmaite potrawy wigilijne, a dopełnieniem spotkania było wspólne śpiewanie przepięknych polskich kolęd. 

Polski Związek Działkowców
Polski Związek Działkowców

Anna Grudzień
Instruktor ds. organizacyjnych
OZ Świętokrzyski

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio