Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Nowiny Zabrzańskie" o wygranej 7 ROD w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego - 17.12.2015

Nie tak dawno informowaliśmy o wielkim sukcesie zabrzańskich ogrodów, które zdominowały tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że z inicjatywy Prezesów ROD zostały złożone trzy projekty dotyczące instalacji solarnych lamp oświetleniowych na alejkach ogrodowych. (link do artykułu).

Projekty dotyczyły ROD "Webera", ROD "Biała Róża", ROD "Wiśnia", ROD "1000 lecia", ROD "Ratownik", ROD "Róża" i ROD" Odrodzenie". Wszystkie udało się wygrać.

Informacje o tym sukcesie znajdziemy w grudniowym wydaniu "Nowin Zabrzańskich". "Drugą edycję zabrzańskiego budżetu partycypacyjnego możemy nazwać "działkową". Na oświetlenie alejek w ogrodach działkowych zostanie w jej ramach wydane 1 mln 438 tys. zł z 4 mln. zł, które były do rozdzielenia między projekty mieszkańców". - takimi słowami rozpoczyna się wspomniany artykuł w gazecie, który przybliża starania działkowców i wygranej ich projektów. Z treści artykułu dowiemy się, że na terenie zabrzańskich ogrodów powstanie aż 186 lamp solarnych. Na uwagę zasługuje fakt, że przedmiotowe lampy powstaną w interesie nie tylko samych działkowców, ale również dla mieszkańców miasta, którzy korzystają z alei ogrodowych. Jest to niewątpliwie bardzo ważne z uwagi, że obecnie ROD starają się otwierać na potrzeby społeczności lokalnej. Lampy powstaną w przyszłym roku po wyłonieniu wykonawcy. Jednak już dzisiaj inicjator akcji i Prezes ROD "Wiśnia" w Zabrzu p. Leszek Bucki myśli już o następnej edycji budżetu obywatelskiego. Temu będą służyć także spotkania z działkowcami celem rozeznania potrzeb ogrodów. Kto wie, może za rok będziemy opisywać kolejny sukces zabrzańskich ogrodów. Z poparciem działkowców jest to bardzo prawdopodobne.

 

Mateusz Macianty - St. insp. ds. terenowo-prawnych

OZ Śląski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio