Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Spotkanie informacyjno - świąteczne Delegatury Rejonowej w Płocku - 16.12.2015

12 grudnia br. w ROD im. T. Kościuszki w Płocku Delegatura Rejonowa zorganizowała spotkanie informacyjno – świąteczne dla prezesów ROD z terenu jej działania, czyli z Płocka, Sierpca, Gostynina, Żuromina i Wyszogrodu. Spotkanie to zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła spraw informacyjnych, w których wyjaśniano nowe zapisy m.in. ustawy krajobrazowej. Szczegółowych informacji udzielił w tym temacie p. Józef Sielaczek – członek OZM PZD. Natomiast Kierownik Biura OZM PZD w Płocku, p. Marta Werner wyjaśniła zasady składania deklaracji od podatku rolnego i nieruchomości. Omówiono też inne propozycje w celu lepszej organizacji współpracy pomiędzy ogrodami a biurem delegatury oraz sugestie rozwiązywania niektórych spraw.

Przewodniczący Delegatury Marcin Werner dokonał podsumowania mijającego roku. Zaznaczył, że był to czas trudny, ale faktycznie był on rokiem Prawdziwego Zwycięstwa Demokracji. „To był czas wielu zmian: nowy statut PZD, nowe władze w Krajowej Radzie PZD, w Okręgu Mazowieckim, w Delegaturze Rejonowej w Płocku, od przyszłego roku nowy Regulamin ROD” – mówił. Na szczeblu lokalnym podkreślił duże zaangażowanie płockich ogrodów w akcje promujące ogrodnictwo i Związek. Ważnym wydarzeniem była też organizacja Mazowieckich Dni Działkowca, które w tym roku odbyły się w książęcym mieście nad Wisłą.

„Te i inne wydarzenia nie odbyłyby się bez zjednoczenia nas samych i poczucia obowiązku wspólnego działania dla dobra Delegatury w Płocku, Okręgu Mazowieckiego i Polskiego Związku Działkowców. Nie obyło się też i bez problemów, m.in. takich jak uchwała Rady Miasta Płocka ws. wywozu odpadów komunalnych, czy też inne szczególne dla danego terenu. Ale wspólnymi siłami, czasami uporem i stanowczością, a co najważniejsze ze zrozumieniem i otwartością podeszliśmy, i nadal będziemy podchodzić do nich po to, abyśmy umieli skutecznie rozmawiać z naszymi decydentami.” – podkreślił Werner.

12366233_1933358963555126_6178428444253836443_n(2)

Na zakończenie tej części spotkania, w dowód wdzięczności, p. Marcin Werner wręczył wszystkim dyplomy, podziękowania za zaangażowanie i  promocję ogrodów, z prośbą o dalszą współpracę, o dalszą jedność, które są gwarantem wspólnego sukcesu.

12347575_1933359460221743_1520625794548642164_n(1)

Druga część spotkania była odzwierciedleniem powyższych słów. Udział w niej wzięli zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta Płocka p. Piotr Dyśkiewicz, a także w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego i Radny Miasta Płocka p. Tomasz Kominek oraz p. Michał Sosnowski – również Radny Miasta Płocka. Na spotkaniu obecny był również p. Stanisław Bogucki – wieloletni, były Przewodniczący Delegatury w Płocku.

12392046_1933359453555077_60259881664109341_n

Ku zaskoczeniu wszystkich, wigilię prezesów śpiewem kolędy rozpoczął św. Mikołaj z Miry, w którego wcielił się Przewodniczący. Złożył on wszystkim życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne. Wtórowali mu w tym zaproszeni Goście. Następnie przy wspólnym śpiewaniu kolęd dało się odczuć atmosferę świąteczno – rodzinną jaką tworzą działkowcy z terenu Delegatury OZM PZD, dzieląc się świątecznym opłatkiem i składając sobie najlepsze życzenia. A w związku z tym, że wszyscy byli w tym roku grzeczni, św. Mikołaj wręczył każdemu przygotowane upominki w postaci termicznych kubków z logo PZD. Prezesi i Goście zasiedli wspólnie do świątecznego stołu, spożyli wigilijną wieczerzę, która na długo pozostanie w pamięci ich samych.

 

Marta Werner

Kierownik Delegatury Rejonowej OM PZD w Płocku

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio