Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

XXII edycja „Zielonego Poznania” przeszła do historii - 15.12.2015

Już po raz 22 miasto Poznań zorganizowało konkurs „Zielony Poznań”. Ten organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania konkurs cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W kilku kategoriach oceniane są najlepsze obiekty zielone na terenie miasta. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział ponad 5 tys. obiektów. Do konkursu zgłoszono 184 zieleńców, 584 balkony, 594 ogrody przydomowe, 6 pasów zieleni i ponad 3,7 tys. działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Natomiast zwycięskie ogródki na terenie ROD należą do Stefana Tuli (ROD "Kolejarz-Dębiec"), Grażyny Mizery (ROD "Kolejarz –Kobylepole”), Haliny Lewczyńskiej (ROD "Złotowska II”).  Działkowcy wraz z pozostałymi laureatami konkursu zostali przyjęci przez Prezydenta Poznania w dniu 25 listopada 2015 r. w Urzędzie Miasta, gdzie uroczyście wręczono im dyplomy uznania i nagrody za udział w konkursie.

Tradycją stało się także, że działkowcy, stanowiący najliczniejszą grupę uczestników konkursu spotykają się każdego roku na własnym podsumowaniu. 11 grudnia br. w Domu Działkowca ROD „Nowa Przyroda” w Poznaniu spotkali się przedstawiciele rodzinnych ogrodów działkowych, które uczestniczyły w konkursie. Przybyli też członkowie komisji konkursowych, którzy musieli z grona ponad 3,7 tys. zgłoszonych działek wyłonić te najlepsze. Na uroczystość przybyli Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Marek Stachowiak wraz z pracownicami Wydziału. W sympatycznej, rodzinnej atmosferze Pan Prezydent w asyście Prezesa OZ PZD Zdzisława Śliwy wręczył wyróżnionym ogrodom i działkowcom dyplomy uznania i ufundowane przez sponsorów konkursu nagrody rzeczowe, w tym nawozy „Guano”. Spotkanie umilał występ zespołu „Łazarski Krąg”.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się spotkanie przedstawicieli OZ PZD z Wiceprezydentem Solarskim, który w zakresie swojej odpowiedzialności ma także ogrody działkowe na terenie Miasta. W rzeczowej dyskusji rozmawiano o najważniejszych problemach ogrodnictwa działkowego, w tym o możliwości pozyskiwania środków finansowych na różne formy prowadzonej działalności. Ustalono kierunki dalszego działania. Spotkanie można uznać za wielce obiecujące i dające nadzieję, ze poznańskie ogrody działkowe uzyskały dobrego mecenasa.

TAD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio