Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Włączyliśmy się w przygotowanie Szlachetnej Paczki - 11.12.2015

Święta to szczególny czas serdeczności, zrozumienia i otwartości na drugiego człowieka. To także czas na to, by zatrzymać się w codziennym pędzie życia, spojrzeć dookoła siebie i dostrzec tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka - to nauka człowieczeństwa. Choroba, bieda, ograniczenia – nie są wstydliwymi sprawami. To część życia i trzeba pamiętać, że w każdej chwili mogą one dotknąć każdego. Szczera pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie sprawia, że możemy naprawdę nazwać się ludźmi.

Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców, a także wydawnictwo „działkowiec” oraz pracownicy obu instytucji z radością i zapałem kolejny już raz włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki. W tym roku Swoje wsparcie zaoferowali także pracownicy Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD.

Z internetowej bazy Szlachetnej Paczki wybraliśmy 5-osobową rodzinę z województwa warmińsko-mazurskiego, której historia szczególnie nas poruszyła. Ciężka choroba najmłodszej z trójki dzieci 4-letniej dziewczynki sprawiła, że znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej, wiele ich potrzeb pozostaje w sferze marzeń, gdyż rodzinny budżet pochłaniają całkowicie koszty leczenia chorej córki. Jesteśmy dumni, że udało nam się spełnić wszystkie wskazane potrzeby tej rodziny. W sumie przygotowaliśmy aż 20 bardzo dużych kartonów wypełnionych po brzegi różnego rodzaju produktami – zaczynając od żywności, poprzez środki chemiczne, kończąc na kurtkach, ubraniach, butach, kocach, pościeli, przyborach szkolnych, zabawkach, książkach i itp.

Dla każdego z dzieci przygotowaliśmy specjalne kartony wypełnione szczególnymi upominkami, które są spełnieniem ich marzeń, ze wskazaniem, by zostały otworzone dopiero w dniu 24 grudnia. To prezenty „od Mikołaja”. Świąteczne upominki otrzymają także dzielni rodzice, którzy codziennie pokonują wiele trudności życiowych, dając swoim dzieciom to, co mogą.

Jednocząc nasze siły kolejny raz pokazaliśmy otwarte serca, zdolne do hojnej i bezinteresownej pomocy potrzebującym. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas Szlachetna Paczka sprawi im wiele radości i satysfakcji.

Już w najbliższy weekend w dniach 12 i 13 grudnia odbędzie się ogólnopolski finał SZLACHETNEJ PACZKI, czyli tzw. weekend cudów. W tym czasie wyznaczeni wolontariusze spotkają się ponownie z rodzinami w 615 rejonach w całej Polsce, w tym także z „naszą” rodziną z Ełku. Z radością czekamy na to wydarzenie.


 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.