Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Media o działkowcach i ogrodach - 11.12.2015

 

  • NadWisla.pl w dn. 11.12 br. w artykule „Śmieciowa awantura” informuje o użytkownikach działek, którzy nie chcą, żeby Gmina Prażmów odbierała od nich śmieci. Działkowcy są przekonani, że system wywozu odpadów, jaki stworzyli u siebie, jest lepszy i tańszy od gminnego.
  • ExpressKaszubski.pl w dn. 10.12 br. w artykule „Kartuzy. Działkowcy: Zobowiązania wobec nas nie zostały wykonane” informuje o zamiarach kurii pelplińskiej, która w formie darowizny chce przekazać gminie Kartuzy teren po dawnych ogrodach działkowych. Gmina chce przejąć ten teren na cele publiczne. Taka informacja zaniepokoiła gdański Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców, który od wielu lat zabiega, by sprawę tej nieruchomości rozwiązać w sposób polubowny.   
  • TwojeZaglebie.pl w dn. 07.12 br. w artykule „Sosnowieccy działkowcy zwolnieni z deklaracji śmieciowej. Nie wszystkim ten pomysł się podoba” pisze o głosowaniu tamtejszych radnych, którzy zdecydowali, że ogrody działkowe zostaną wyłączone z miejskiego systemu gospodarowania odpadami. Działkowcy nadal będą płacić za śmieci, ale za ich wywóz i sprzątanie odpowiadać będą zarządy ROD.
  • Super Tydzień Chełmski w dn. 07.12 br. w artykule „Kradł i groził, że zabije” pisze o sprawcy 9 włamań do altan na terenie miasta. 60-latek ukradł drobny sprzęt na łączną sumę 2 tysięcy zł. Mężczyzna do jednej z mieszkanek Chełma kierował również groźby karalne. Trafił w ręce policji. Porady, jak ochronić swoją altanę przed włamywaczem można znaleźć na stronie PZD.PL w artykule „Działkowcu, czy potrafisz skutecznie zabezpieczyć swoje mienie?” (Zobacz artykuł).
  • Nowy Tydzień Tygodnik Lokalny w dn. 07.12 br. w artykule „Wpadł na gorącym uczynku” informuje o schwytaniu złodzieja, który okradał ogrody działkowe w Chełmie. Przestępca kradł głównie narzędzia (piły, wiertarki), sprzęt RTV i AGD. 45-latek został schwytany na gorącym uczynku.
  • Tygodnik Pilski w dn. 04.12 br. w artykule „Nastolatek włamał się do ośmiu altan” pisze o 17-letnim mieszkańcu gminy Ujście, który wpadł w ręce policjantów. Nastolatek ma na swoim koncie osiem włamań do altan na terenie ogrodów działkowych w Ujściu. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać. O tym, jak zabezpieczyć altanę przed włamaniem przeczytasz na stronie PZD.PL w artykule „Złapać złodzieja”. (Zobacz artykuł).       
  • Wielkopolska Telewizja Kablowa  w dn. 05.12 br. w programie Puls Dnia informuje o zamiarach Okręgowego  Zarządu w Poznaniu, który planuje uruchomienie całodziennych ośrodków dla seniorów na terenach ROD. Ośrodki mają działać w ramach rządowego projektu „Senior – Wigor”. O spędzaniu czasu w ogrodach działkowych przeczytasz na stronie PZD.PL w artykule „Jesienne atrakcje w rodzinnych ogrodach działkowych”. (Czytaj artykuł).
  • Female.pl w dn. 03.12 br. w artykule „Zdrowe odżywianie jest łatwe z warzywami z własnej uprawy” pisze o panującej modzie na zdrową żywność oraz o korzyściach płynących z uprawiania warzyw m.in. na swojej działce. 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.