Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Przegląd medialnych doniesień o działkowcach i ogrodach działkowych - 03.12.2015

Tygodnik Nowy w dn. 01.12 br. w artykule „Burmistrz rozmawia z działkowcami” pisze o drugim już w tym roku spotkaniu burmistrza Wągrowca Krzysztofa Poszwy z tamtejszymi działkowcami, którzy stanowią zwartą i dobrze zorganizowaną społeczność. Burmistrza interesowało m.in. jak działają ogrody działkowe w Wągrowcu, zaś działkowców – na co mogą liczyć od władz miasta i jakie są perspektywy dla rozwoju ROD. Do spotkania doszło z inicjatywy Okręgowego Zarządu w Pile.

Głos Szczeciński w dn. 01.12 br. w artykule „Włamywacz do altanek w podwójnej recydywie” informuje o uaktywnieniu się złodziei, którzy na teren ogrodów działkowych przychodzą najczęściej pod osłoną nocy. Jeden z rabusiów wpadł w ręce stargardzkich policjantów dzięki działkowcowi, który nakrył go na gorącym uczynku. Sprawca już wcześniej był karany i pozbawiony wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. O tym, jak zabezpieczyć altanę przed włamaniem przeczytasz na stronie PZD.PL w artykule „Złapać złodzieja”. (Zobacz artykuł).

Farmer w dn. 01.12 br. w artykule „Sąsiedzkie spory - drzewo przy granicy” podpowiada, co można zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie porozumieć się z sąsiadem, a jego drzewo utrudnia swobodne korzystanie z własnej działki. Więcej na temat sąsiedzkich sporów przeczytasz na stronie PZD.PL w artykule „Skarga – sprawiedliwość, krzywda czy sposób na życie”. (Zobacz artykuł).

Panorama Legnicka w dn. 01.12 br. w artykule „Sezon działkowy zamknięty. Uaktywniają się złodzieje” pisze o coraz częstszych przypadkach włamań do altanek. Policja ostrzega przed złodziejami, których łupem pada sprzęt pozostawiony bez odpowiedniego nadzoru. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie PZD.PL w artykule „Jak przygotować się na zakończenie sezonu działkowego” (Zobacz artykuł).

Strzelec Opolski w dn. 01.12 br. w artykule „Zmiany w opłatach” informuje o zmianach w stawkach opłat za odbiór śmieci z ogrodów działkowych i działek rekreacyjnych na terenie gminy Strzelce Opolskie. Jeśli odpady są segregowane, to stawka ryczałtowa wynosić będzie 30 zł za rok. Przy śmieciach zmieszanych będzie to 40 zł za rok.

Gazeta WPR w dn. 02.12 br. w artykule „Pukanie do ministerstwa” pisze o topolach rosnących przy ul. Poznańskiej w Pruszkowie,  które zdaniem działkowców stwarzają niebezpieczeństwo. Działkowcy z ROD Perła wysłali nawet w tej sprawie pismo do Ministerstwa Środowiska. Rosnące tuż przy ogrodach działkowych ponad 35-letnie, wysokie topole, podczas silnych porywów wiatru łamią się a ich konary spadają nawet na przewody energetyczne.

Tygodnik Zamojski w dn. 02.12 br. w artykule „Bezdomny poparzony” pisze o przykrych konsekwencjach nielegalnego przebywania w ROD. Bezdomny doprowadził do pożaru altany, tworząc zagrożenie dla siebie oraz sąsiednich budynków w ogrodzie. Przypominamy – zamieszkiwanie w ROD i koczowanie osób bezdomnych w ogrodach działkowych jest prawnie zakazane. Czytaj więcej na ten temat na stronie PZD.PL w artykule „Zimowi lokatorzy – problem rodzinnych ogrodów działkowych”. (Zobacz artykuł).

Kurier Szczeciński w dn. 03.12 br. w artykule „Działka dla młodych” informuje, ze ogrody działkowe stają się coraz popularniejsze wśród młodych ludzi. Częstymi nabywcami działek są trzydziestolatkowie, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom możliwość spędzania wolnego czasu na łonie natury. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie PZD.PL w artykule „Młodzi lgną na działki”. (Zobacz artykuł).

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio