Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rodzinne ogrody działkowe w mediach - 27.11.2015

 • Gazeta Wojewódzka z dn. 24.11 br. w artykule „Wieści z Bolesławca” podsumowuje konkurs „Bolesławiec w kwiatach”. W kategorii „Najpiękniej ukwiecony Rodzinny Ogród Działkowy” kolejno zajęły miejsca bolesławieckie ROD: „Wiarus”, „Pod Dębami”, „Alstromeria”. Działkowcom gratulujemy!
 • Dzień Nowotomysko – Grodziski z dn. 24.11 br. w artykule „Aktów wandalizmu jest coraz mniej” opisuje sprawę zniszczenia placu zabaw w ROD im. Karola Świerczewskiego w Nowym Tomyślu. Przypomnijmy, że ogród ten otrzymał tytuł „Najlepszego Rodzinnego Ogrodu Działkowego Roku 2015” w krajowym konkursie PZD. Więcej o tym przykrym wydarzeniu przeczytasz na stronie pzd.pl w artykule „Uszkodzono plac zabaw na nowotomyskich działkach”. (zobacz artykuł)
 • Ki24.info z dn. 25.11 br. w artykule „Podwyżki cen wody. Popłyną pieniądze z naszych kieszeni” pisze o zwiększonych opłatach za pobór wody na terenie miasta Inowrocławia. Za 1 m sześcienny działkowcy od nowego roku będą musieli zapłacić 4,12 zł.
 • KrosnoCity.pl  z dn. 25.11. w artykule „Pomoc dla osób bezdomnych w okresie zimowym. Działa całodobowa, bezpłatna infolinia” informuje o nowej możliwości zgłaszania osób potrzebujących schronienia, także tych, które koczują w rodzinnych ogrodach działkowych. „Wojewoda podkarpacki apeluje do mieszkańców województwa o wrażliwość i troskę o tych, którzy nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu jesienno-zimowego” – pisze serwis. Numer bezpłatnej infolinii do Centrum Zarządzania Kryzysowego na terenie Województwa Podkarpackiego – 987. Więcej o problemie bezdomności w ROD przeczytasz na stronie pzd.pl w artykule „Walka z bezdomnością w ogrodach działkowych”. (zobacz artykuł)
 • Fakt – Poznań z dn. 26.11 w artykule „Policjanci pomagali bezdomnym” informuje o kontrolach piwnic, klatek schodowych, opuszczonych budynków oraz rodzinnych ogrodów działkowych pod kątem przebywających tam bezdomnych prowadzonych przez policję i straż miejską. Takie kontrole odbywają się w wielu ROD w całej Polsce.
 • Gazeta Olsztyńska  z dn. 25.11 br. w artykule „Losy amerykańskiego guzika znalezionego na działkach” opisuje niecodzienne odkrycie jednego z działkowców. Działkowiec Bogdan Jakimiuk na swojej działce w ROD w Orzyszu wykopał guzik armii USA, który został wyprodukowany w 1902. Cenne odkrycie zostało przekazane do muzeum w Orzyszu.
 • Poznań.pl w dn. 26.11 br. w artykule „XXII edycja – Zielony Poznań – rozstrzygnięta!” podaje wyniki konkursu. W kategorii „Rodzinne ogrody działkowe” kolejno miejsca zdobyli: Paweł Marciniak – ROD Relaks – Umultowo, Danuta i Stanisław Jakubowscy ROD Sypniewo, Emilia i Henryk Palus – ROD Bielniki. Co ważne, w jury konkursowym byli przedstawiciele OZ w Poznaniu.
 • Gazeta Pomorska w dn. 26.11 br. w artykule „Śmieci i podatek w górę, woda w dół” pisze o zmianie opłat za wywóz odpadów z terenów ROD i za zużycie wody na terenie Bydgoszczy. „Nowością od przyszłego roku będą zryczałtowane stawki dla ogrodów działkowych.  Stawki wyniosą 53 zł (odpady segregowane) i 159 zł (odpady zmieszane). To właśnie ta kwestia wzbudziła najwięcej emocji wśród radnych. - Tym, co płacą teraz 9 zł, podniesiemy stawki o 350 procent, a tym, co mają wypasione działki, obniżymy - mówił Kazimierz Drozd. Jan Szopiński, wiceprzewodniczący rady miasta zarzucał miastu, że o zmianach zbyt późno powiadomiło ogrody działkowe” – podaje gazeta.
 • Gazeta Wyborcza – Bydgoszcz z dn. 26.11 br. w artykule „Awantura o podwyżkę opłat a wywóz śmieci” kontynuuje poruszany już przez media wysokich opłat za wywóz odpadów z terenu Bydgoszczy, w tym z rodzinnych ogrodów działkowych. „Im dłużej jednak radni dyskutowali o odpadach, tym bardziej spadał poziom debaty. Spierali się przede wszystkim o stawkę za wywóz śmieci z ogródków działkowych, którą oszacowano na 53 zł rocznie” – podsumowuje gazeta sesję Rady Miejskiej w Bydgoszczy. Więcej o kłopotach bydgoskich działkowców przeczytasz na stronie pzd.pl w artykule „Zmiana stawek za wywóz odpadów komunalnych z terenów ROD w Bydgoszczy”. (zobacz artykuł)
 • PortalWrc.pl w dn. 26.11 br. w artykule „Działkowcy u Poszwy” opisał spotkanie działkowców z Wągrowca z prezydentem tego miasta. Tematem przewodnim była działalność ROD w mieście i perspektywy rozwoju ogrodów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy OZ w Pile.
 • Fakt – Poznań z dn. 26.11 br. w artykule „Bombki już powstają!” informuje, że w fabryce w Koźminie Wielkopolskim produkcja bombek idzie pełną parą. Jedną z tegorocznych nowości jest bombka  z motywem rodzinnych ogrodów działkowych. Coś co każdy działkowiec mieć powinien w tegoroczne święta! ;)
 • Gazeta Wyborcza – Zielona Góra z dn. 27.11 br. w artykule „Trasa S3 w budowie” informuje, że planowana trasa pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem nie będzie przebiegać przez tereny rodzinnych ogrodów działkowych. Budowa S3 ma zostać zakończona w 2017 roku.
 • BiznesTuba.pl z dn. 26.11 br. w artykule „7 przykładów inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju w Szwecji” pokazuje jak wyglądają szwedzkie ROD. „Miejskie rolnictwo na terenie ogródków działkowych jest od dawna popularnym hobby wśród Szwedów w wielu częściach kraju. Mieszkańcy wspólnie korzystają z fragmentu ziemi, na którym uprawiają owoce i warzywa. Inicjatywę tę nadzoruje Koloniträdgardförbundet (Stowarzyszenie Ogrodów Działkowych). Ta stuletnia organizacja reprezentuje ponad 25 tys. członków i 26 organizacji członkowskich, w tym miejskich rolników i spółdzielnie ogrodnicze” – informuje serwis. czytaj także na stronei pzd.pl artykuł "Rola ogrodów działkowych w Szwecji – wzór zrównoważonego rozwoju miasta". (zobacz artykuł)

 

Opr. AD

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio