Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Udany wykład szkoleniowy dla instruktorów SSI i działkowców w okręgu mazowieckim - 26.11.2015

5 listopada br. w ośrodku szkoleniowym Okręgu Mazowieckiego PZD odbył się otwarty wykład dla działkowców, instruktorów SSI oraz wszystkich zainteresowanych miłośników ogrodnictwa, poświęcony szkodnikom drzew owocowych i sposobom ich zwalczania na działkach. Zajęcia przygotowała i poprowadziła dr inż. Hanna Legutowska, pracownik naukowy Katedry Entomologii Stosowanej SGGW.

Zajęcia, przeprowadzone w formie prezentacji multimedialnej, spotkały się ze sporym zainteresowaniem i przyciągnęły blisko 30 instruktorów i zaciekawionych działkowców.  Uczestnicy wykładu mogli dowiedzieć się, jak rozpoznać najczęściej występujące na drzewach owocowych szkodniki.

Okazuje się, że problem zwalczania szkodników na działkach w ROD oraz ich rozpoznawania nadal bywa kłopotem dla właścicieli ogrodów działkowych. Dużą zaletą zajęć była ich forma, dzięki której możliwe było przedstawienie nie tylko niezbędnych informacji , ale także slajdów obrazujących wygląd różnych form rozwojowych szkodników.

Tego typu forma prowadzenia wykładu pozwala na lepsze przyswojenie wiedzy i została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników zajęć. Wykład był także okazją do spotkania się instruktorów ogrodowych, krajowych i okręgowych oraz wymiany doświadczeń i informacji z życia ogrodów. Warto podkreślić, że w zajęciach uczestniczyli także młodzi, nowi działkowcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.

Okres po zakończeniu prac na działkach, to dobry czas na pogłębianie wiedzy ogrodniczej, dlatego też w najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania szkoleniowe poświęcone nie tylko ochronie roślin na działkach, ale także planowaniu nasadzeń i uprawie roślin.

 

Maciej Aleksandrowicz

instruktor ds. ogrodniczych OM PZD


Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio