Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jak zdobyć finanse na budowę infrastruktury ROD? - szkolenie w Szamotułach - 25.11.2015

W poniedziałek 23 listopada 2015 roku w Szamotułach odbyło się ostatnie spotkanie szkoleniowe dla kadry kierowniczej ROD Okręgu Poznańskiego PZD. W szkoleniu uczestniczyli członkowie zarządów ROD z terenu powiatu szamotulskiego i obornickiego. Tematem wiodącym szkolenia były „możliwości dofinansowania rodzinnych ogrodów działkowych” z zewnętrznych źródeł.


Grzegorz Kamiński, doświadczony samorządowiec z Wągrowca, przedstawił zebranym możliwości pozyskiwania środków finansowych z funduszy unijnych oraz samorządowych. Bardzo szczegółowo przedstawił możliwości pozyskania dotacji celowych z gmin, wynikających z zapisu art. 17 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r o rodzinnych ogrodach działkowych.


Jan Molski, członek Prezydium OZ PZD w Poznaniu podzielił się z zebranymi swoimi doświadczeniami w pozyskiwaniu finansów z samorządu gminnego i powiatowego dla ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach. Mówił również o innych źródłach, z których można pozyskać pieniądze, zwrócił uwagę na możliwości Lokalnych Grup Działania oraz Wojewódzki FOŚiGW w Poznaniu.


Uczestnicy spotkania mieli możliwości zadawania pytań.

Jestem przekonany, że dla wielu uczestników szkolenia „zapaliło się zielone światełko”, które sprzyjać będzie zabiegom o pozyskanie środków finansowych dla swoich ogrodów.

Z ramienia OZ PZD w Poznaniu w szkoleniu uczestniczyli Krzysztof Wojna i Jan Molski, natomiast z UM i G w Szamotułach uczestniczyła Małgorzata Kurczewska.

Jan Molski
ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio