Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z okręgu poznańskiego o pozyskiwaniu środków unijnych - szkolenie w Nowym Tomyślu - 25.11.2015

W minioną środę 18 listopada br. w Sali sesyjnej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury w Nowym Tomyślu odbyło się szkolenie na temat możliwości pozyskiwania środków Unijnych na rozwój Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Polsce. Na zaproszenie organizatorów do Nowego Tomyśla przybyli przedstawiciele, członkowie zarządów ogrodów z ościennych powiatów: grodziskiego, wolsztyńskiego, międzychodzkiego oraz miasta Buk. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu, wiceprezes Jerzy Kucznerowicz i Henryk Cieślik.

Wśród gości tego spotkania byli również Stanisław Kalemba - były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wieloletni parlamentarzysta, radny sejmiku Województwa Wielkopolskiego, samorządowiec Ryszard Napierała, starosta nowotomyski Ireneusz Korzecki radny rady powiatu nowotomyskiego Zbigniew Markowski.

Przed samym szkoleniem w temacie: Dotacje unijne i krajowe dla rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych, działkowcy podziękowali za wieloletnie reprezentowanie i walkę o środowiska działkowego w sejmie byłemu już posłowi Stanisławowi Kalembie. Na tym nie zakończyły się podziękowania, starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki na ręce prezesa Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Nowym Tomyślu Józefa Kasprzaka, przekazał okolicznościowy adres i gratulacje za zdobycie przez ten ogród zaszczytnego tytułu „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2015” i zdobycie I miejsca w tym krajowym konkursie organizowanym przez Polski Związek Działkowców. Wraz z tym listem starosta przekazał również symboliczny czek, na zakup wyposażenia ogrodu.

Merytoryczna część wykładu Grzegorza Kmińskiego z Wągrowca, wzbogacili niekwestionowani specjaliści w kwestiach pozyskiwania środków nie tylko unijnych. O innych rozwiązaniach pomocnych w rozwoju Rodzinnych Ogrodów głos zabrali zaproszeni goście Minister Kalemba, Ryszard Napierała wieloletni burmistrz Opalenicy oraz starosta nowotomyski, który wiele lat zarządzał biurem Wielkopolskiej Izby Rolniczej Ireneusz Kozecki. W dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem ogrodów nie mogło zabraknąć głosu wiceprezesa OZ PZD Jerzego Kucznerowicza, który zachęcał uczestników do korzystania z możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na modernizację , rozbudowę infrastruktury w ogrodach.

Dużo cennych i wartościowych uwag i spostrzeżeń, które z pewnością owocnie przełożą się na pozyskanie odpowiednich środków by polskie ogrody rozwijały się i piękniały.

 

Maciej Kasprzak

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio