Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Sukces ROD! Porozumienie z władzami Starogardu Gdańskiego - 24.11.2015

Dotychczasowa współpraca działkowców Starogardu Gdańskiego z samorządem była zawsze oceniana jako pozytywna i dająca prawdziwe efekty. Dzięki staraniom Kolegium Prezesów ROD z Starogardu Gdańskiego udało się współpracę przełożyć na odpowiedni dokument.

19 listopada 2015, na spotkaniu przedstawicieli Kolegium Prezesów ROD z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem i współpracownikami Prezydenta Miasta – podpisano porozumienie o stałej współpracy pomiędzy ogrodami a władzami samorządowymi. Za wypracowanie stałych mechanizmów współdziałania będą odpowiadać oddelegowani pracownicy Urzędu Miasta.

Porozumienie o współpracy podpisali: Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Bogdan Grzela – Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD i Jan Kowalski – Członek Kolegium Prezesów ROD.

Prezydent Stankowiak nie ukrywał zadowolenia z faktu podpisania porozumienia. Jego sympatia dla działkowców jest bowiem powszechnie znana.

W trakcie spotkania w miłej atmosferze, działkowcy podzielili się problemami dotyczącymi ogrodów i przedstawili zakres oczekiwanej pomocy. Prezydent Miasta przedstawił sposoby zdobywania środków na inwestycje w ogrodach i zapewnienie warunków do realizacji zadań związanych z integracją społeczną, aktywizacją osób starszych, promowaniem działań na rzecz wypoczynku i ochrony środowiska.

Dobra współpraca wymaga odpowiedniego ułożenia pracy. Zgodnie z ustaleniami  Prezydent Miasta powoła zarządzeniem komisję ds. stałych kontaktów Samorządu z PZD.

Treść porozumienia w sprawie współpracy pomiędzy Prezydentem Miasta Starogard Gdański a Polskim Związkiem Działkowców Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Starogardzie Gd. dostępne jest TU oraz TU

Opracowano na podstawie materiałów przekazanych przez Bogdana Grzelę - przewodniczącego Kolegium Prezesów ROD w Starogardzie Gdańskim. 

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio