Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Szkolenie Zarządów ROD z regulaminu ROD w okręgu toruńsko - włocławskim - 20.11.2015

Uchwalenie przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców nowego Regulaminu ROD w sposób naturalny wywołało konieczność zorganizowania cyklu szkoleń dla zarządów rodzinnych ogrodów działkowych, celem wdrożenia go jako elementarnego aktu prawnego obowiązującego każdego działkowca w ogrodzie.

W dniach 12 i 13 listopada bieżącego roku odbyły się dwa takie szkolenia w pomieszczeniach Ośrodka Finansowo-Księgowego w Grudziądzu. W szkoleniach brali udział członkowie zarządów kilku ogrodów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się przeprowadzić spotkania w bardziej komunikatywny sposób, gdyż była możliwość poruszenia i omówienia wielu problemów mających miejsce w danym ogrodzie. Po zakończeniu każdego ze szkoleń, uczestnicy w wymianie zdań bardzo sobie chwalili takie rozwiązanie, gdyż mogli porozmawiać w mniejszej grupie uczestników kierując zapytania do prowadzącego, co nie zawsze jest wykonalne w przypadku spotkań kilkudziesięciu osób jednocześnie.

Szkolenia z wdrażania Regulaminu ROD a także innych aktów prawnych prowadził Prezes OZ Toruńsko-Włocławskiego PZD - Piotr Gadzikowski, który każdemu uczestnikowi wręczył płytę CD z wzorami najczęściej stosowanych dokumentów przez zarządy rod, w tym wzory protokołów, uchwał, wniosków oraz innych pism. Materiał ten w ocenie zarządów będzie bardzo pomocny w prowadzeniu ogrodów.

Małgorzata Jasińska

Okręg Toruńsko - Włocławski

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio