Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Współpraca ROD z Rejonu Koła z Komendą Powiatową Policji w Kole - 19.11.2015

W dniu 13 listopada 2015 roku w Kole odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Koła, Kłodawy i Ponętowa z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Spotkanie prowadził członek Prezydium Okręgowego Zarządu w Kaliszu, Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD w Kole Pan Wojciech Lewandowski. W posiedzeniu uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole oraz funkcjonariusze Komendy Policji.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo działkowców i ogrodów działkowych w Rejonie Koła. Omawiano sposoby współpracy z Policją, w tym zabezpieczenie majątku ruchomego jak: elektronarzędzia, sprzęt AGD, kosiarki itp. Podjęto decyzję o inwentaryzacji całego sprzętu ruchomego znajdującego się w altanach działkowców. Policja dostarczy specjalne druki – wykazy, w których działkowcy uwidocznią posiadany sprzęt, a policja dokona znakowania.

Omawiano także sposoby współpracy z Policją w zakresie zabezpieczenia ogrodów w okresie zimowym.

Uzgodniono, że takie spotkania będą się odbywały 1 – 2 razy w roku, gdyż jest to niezbędne dla bezpieczeństwa ROD.
Spotkanie wykazało, że odbywanie takich form współpracy z Policją jest bardzo potrzebne dla prawidłowego zabezpieczenia przed włamaniami i kradzieżami w Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Starszy Referent Okręgu w Kaliszu
Zenona Marchel

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio