Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkolenie dla nowych działkowców w Płocku - 18.11.2015

W dniach 7 i 14 listopada br. Delegatura Rejonowa Okręgu Mazowiecki PZD zorganizowała szkolenie dla nowych działkowców z płockich ogrodów.

W imieniu Okręgu Mazowieckiego działkowców przywitał Przewodniczący Delegatury Marcin Werner, który w słowie wstępu wyjaśnił czym jest Stowarzyszenie Ogrodowe Polski Związek Działkowców oraz przypomniał „walkę” wszystkich działkowców w Polsce o dobrą Ustawę, która zagwarantowała istnienie ogrodów. Zachęcił również do wstępowania w szeregi członków PZD i omówił korzyści z tego płynące.

Następnie dość szczegółowo omówił obowiązujące przepisy, w tym Ustawę o ROD i statut PZD. Dużym zainteresowaniem cieszyły się poznawane  zapisy nowego Regulaminu ROD. „Nie miałam pojęcia o tym, że przepisy Ustawy i Regulaminu są aż tak ważne. Ich nieznajomość może niektórym działkowcom pokrzyżować plany. Zresztą powodują, że nie może być samowoli na ogrodach i to jest dobre. Przecież porządek jest pewną harmonią…” –wspomina uczestniczka szkolenia.

12239534_1923013684589654_410989534104413000_n

Drugą część szkolenia poprowadził instruktor ogrodowy Społecznej Służby Instruktorskiej OM PZD p. Stanisław Grudek, który omówił m.in. sposoby przycinania drzew i krzewów, terminy dokonywania oprysków oraz obowiązujące i stosowane w tym celu środki chemiczne. Nie mogło zabraknąć informacji o wykorzystywaniu cennej ziemi powstałej w kompostowniku i sposobach właściwego składowania w nich części roślin zielonych. Wyjaśnił również obowiązujące przepisy dotyczące wycinki drzew w ogrodach, a także zapoznał działkowców z wieloma praktycznymi poradami.

Spotkanie cenne, ważne i praktyczne. Taką opinię wyrazili uczestnicy szkolenia podkreślając, że „pomimo tego, że nie jest ono obowiązkowe, to wbrew pozorom jest ono bardzo, bardzo potrzebne”.

MW, OZ Mazowiecki

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio