Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy i ogrody w centrum zainteresowania mediów - 16.11.2015

 • Express.Bydgoski.pl z dn. 14.11 br. w artykule „Coś na działkach brzydko pachnie” pisze o kontrolach jakie przeprowadza Straż Miejska w Bydgoszczy w ogrodach działkowych pod kontem całorocznych nielegalnych mieszkańców działek, którzy nie składają odpowiednich deklaracji śmieciowych. „Zabraniająca stałego zamieszkiwania w altankach ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych ma już dwa lata” – przypomina gazeta.
 • Przemiany Na Szlaku Piastowskim w artykule z dn. 13.11 br. „Miasto przygotowane na pomoc bezdomnym w zimie” przedstawiony jest stan przygotowań Gniezna na okres zimowy w kwestii zapewniania miejsc noclegowych dla bezdomnych osób. „Jest nawiązana współpraca z prezesami gnieźnieńskich ogródków działkowych w celu ustalenia osób niepowołanych do przebywania na terenie ogródków działkowych” – informuje gazeta. Więcej o tym problemie przeczytasz na stronie pzd.pl w artkule „Walka z bezdomnością w ogrodach działkowych”. (czytaj artykuł)
 • Samorząd.Pap.pl w dn. 13.11 br. „Częstochowa: pomoc dla osób bezdomnych” informuje, że funkcjonariusze policji, straży miejskiej i streetworkerzy patrolują rodzinne ogrody działkowe na terenie Częstochowy w celu zlokalizowania miejsc przebywania osób bezdomnych.
 • Ursynów.tv w dn. 12.11 br. w artykule „Wystarczy powiadomić odpowiednie służby” przedstawia sytuację związaną z bezdomnymi na terenie dzielnicy Ursynów w Warszawie. Jak informuje lokalna telewizja: „pustostany, altany, ogródki działkowe to tzw. miejsca niemieszkalne , w których zazwyczaj przebywają  osoby bezdomne. Miejscy Strażnicy w okresie zimowym miejsca te częściej sprawdzą, rozwiozą ciepłe posiłki”.
 • Kurier Szczeciński z dn. 16.11 br. w artykule „Bezdomnym z pomocą” informuje, że bezdomni ze Stargardu Szczecińskiego podczas zimy szukają schronienia na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. „Pracownicy MOPS apelują do stargardzian o przekazywanie informacji o osobach potrzebujących dachu nad głową, niepełnosprawnych oraz starszych nieopuszczających swych mieszkań” – pisze gazeta.
 • Wrocław.pl z dn. 13.11 w artykule „Prawie 2 tysiące wniosków do studium” informuje o propozycjach jakie wpłynęły w stosunku do studium zagospodarowania przestrzennego Wrocławia. „Według zarejestrowanych wniosków do nowego Studium Wrocławia 2017 najbardziej popularnymi, najczęściej poruszanymi tematami są zieleń, rekreacja i ogrody działkowe (ponad 42% złożonych wniosków), tematyka związana z transportem (35,5%) i ochroną wartości, w tym dziedzictwa kulturowego (ponad 15%)” – czytamy na stronie Wrocław.pl
 • MetroWarszawa.pl z dn. 13.11 w artykule „Smog, race i świeża ryba” sprzeciwia się likwidacji rodzinnych ogrodów w dzielnicy Targówek w Warszawie.  Jak możemy przeczytać: „Zbulwersował nas pomysł z Targówka, gdzie działki mają być zlikwidowane, ale bynajmniej nie pod park, czy tereny sportowo-rekreacyjne, a pod bazar z parkingiem i doskonale ulokowanymi powierzchniami reklamowymi. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że lokalizacja nie odpowiada ani mieszkańcom Zacisza, ani kupcom, a w przedbiegach odpadła inna, doskonale nadająca się na ten cel działka - jedynym jej minusem jest to, że umieszczone na niej reklamy nie byłyby już tak dobrze widoczne z Radzymińskiej”.
 • PolskaTheTimes.pl z dn. 13.11. br. w artykule „GDDKiA przeprowadziła konsultacje ws. trasy kaszubskiej”, w której mowa jest o budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork – obwodnica Trójmiasta. „W trakcie spotkania mieszkańcy zapoznali się z dokładnym przebiegiem drogi. Będzie ona w sporej części szła szlakiem dawnej S6, szczególnie od strony Mostów, gdzie przebiegać będzie wzdłuż torów.  Niestety, spowoduje to, że droga „zabierze” skrajne ogródki działkowe” – informuje gazeta.
 • Gazeta Pomorska – Chojnice w dn. 13.11 br. w artykule „Wiemy, gdzie są najładniejsze ogrody” przedstawia wyniki konkursu wójta gminy Sośno na najładniejszy ogród działkowy w gminie. Pierwsze miejsce zajęła Przemysława Karamucka z Wielowicza.
 • Gazeta Krakowska Gorlicka w dn. 16.11 br. w artykule „Mieszkańcy wbrew prawu palą liście, bo Empol nie odbiera ich w listopadzie” informuje o kolejnych przypadkach spalania w ROD, które przypomnijmy – jest niezgodne z prawem. Czytaj więcej o tym na stronie pzd.pl w artykule „Spalanie na działkach surowo zabronione”. (zobacz artykuł)
 • W Echu Dnia w dn. 10.11 br. w artykule „Na południu miasta dym z palonych liści” donosi o przypadkach spalania w ROD na terenie Kielc. Przypomnijmy, że zakaz spalania w ROD zapisany jest w prawie krajowym, w tym miejscowym, oraz w regulaminie ROD. (zobacz dokument)
 • BiznesMeblowy.pl z dn. 12.11 br. w artykule „Kronopol posadził drzewa w Żarach” informuje o szczytnej akcji sadzenia drzew, w którą włączyli się działkowcy. Użytkownicy działek z ROD „Relaks” w Żarach pomiędzy obwodnicą a terenem ogrodu zasadzili 250 drzewek i 75 krzewów. Była to już trzecia edycja akcji „Posadź Drzewko z Kronopolem”.
 • Wiadomości.krn.pl z dn. 10.11 br. w artykule „Działkowcy w sprawie Dekretu Bieruta” informują, że „Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyznał Polskiemu Związkowi Działkowców status strony w postępowaniach dotyczących działek objętych tzw. dekretem Bieruta”. Czytaj więcej w artykule na stronie pzd.pl „Dobre wieści dla ROD objętych dekretem Bieruta – WSA stwierdza: PZD jest stroną w postępowaniu o zwrot wywłaszczonej nieruchomości na rzecz byłych właścicieli”. (zobacz artykuł)
 • Przegląd Kolski z dn. 10.11 br. w artykule „Aby ich ogródki były bezpieczne” opisuje akcję prewencyjno - profilaktyczną „Bezpiecznie na działce”, jaką policja przeprowadziła w ROD na terenie powiatu kolskiego. Jak informuje gazeta - działkowcy: „zostali poinstruowani, jak właściwie zabezpieczyć altany i domki letniskowe przed włamaniem”.

 

Opr. AD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio