Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Działkowe Zaduszki i obchody Dnia Niepodległości w ROD im. ks. Przyłuskiego w Poznaniu - 09.11.2015

5 listopada br., w jednym z najstarszych ogrodów w Poznaniu, Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. ks. Przyłuskiego, powstałym w 1932 roku, zostały zorganizowane Działkowe Zaduszki połączone z obchodami Święta Niepodległości.

Wydarzenie już po raz piąty zorganizowane zostało przez Prezes ROD kol. Barbarę Czaplę, kol. Wandę Piotrowską i kol. Alicję Serba przy współpracy aktywu ogrodowego.

W specjalnie udekorowanej na tę okoliczność świetlicy spotkali się działkowcy nie tylko z Poznania, ale także przedstawiciele z Gostynia, Czerwonaka i wielu innych ogrodów.

Bogaty program spotkania zawierał m.in. recytację okolicznościowych wierszy, wspomnienia polskiej drogi do niepodległości oraz pokazy filmowe czy wspólny śpiew pieśni takich jak np. „Biała róża”, „Gdy szedłem raz od Warty”, „Kołysanka leśna”, „Rozszumiały się wierzby płaczące” i wiele, wiele innych, wywołując refleksje i wspomnienia trudnej drogi do odzyskania wolności.

Działkowcy byli poczęstowani kawą, herbatą oraz tradycyjnymi rogalami świętomarcińskimi wypiekanymi w Poznaniu na Dzień Święta Niepodległości. Na spotkaniu OZ PZD reprezentował skarbnik Kol. Zenon Brzozowski z małżonką.

Szczególne słowa podziękowania należą się organizatorom i DJ-owi Waldkowi za zapewnienie wszystkim działkowcom pełnego wrażeń wieczoru spędzonego w miłej, przyjacielskiej atmosferze.

Na koniec warto zwrócić uwagę na fakt, że na 90 Ogrodów w Poznaniu tylko nieliczne z nich podejmują trud organizacji imprez kulturalnych. W ROD im. ks. Przyłuskiego działkowcy wielu ogrodów spotykają się m.in. promując różne formy własnej twórczości artystycznej na organizowanych w tym celu pokazach.

Mamy nadzieję, że w przyszłości liczba inicjatyw Zarządów ROD będzie wciąż rosnąć co pozwoli na dalszą integrację środowiska działkowców. 

 

Janusz Marian Cybichowski

Krajowy Instruktor SSI – PZD


Zdjęcia z wydarzenia: J. Cybichowski, A. Górczyński

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio