Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Klub Działkowców w Grudziądzu rozpoczął swoją działalność - 09.11.2015

Działkowy Klub Zainteresowań ma już za sobą inauguracyjne rozpoczęcie swojej działalności, które miało miejsce 5 listopada o godzinie 16:00. Na pierwsze spotkanie nie dotarło kilka osób, które wystraszyła brzydka pogoda, jednakże te, które przybyły w doborowych nastrojach, przy kawie i ciastkach skorzystały  z okazji spędzenia czasu w miłej atmosferze, miały okazję wykonać kartki świąteczne techniką Iris folding oraz róże z liści.

Iris folding – sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys - kształt przypominający przysłony fotograficznej.

Głównym celem Działkowego Klubu Zainteresowań jest propagowanie wśród działkowców, zainteresowań twórczych oraz wiedzy ogrodniczej poprzez wymianę doświadczeń. Żyjemy w czasach, gdzie ludzie rozmawiają ze sobą głównie za pomocą komunikatorów internetowych. Zdawałoby się, że sztuka kulturalnej konwersacji powoli już wymarła, bądź jest na wymarciu. Taki stan rzeczy powoduje, że mamy coraz mniej okazji do spotkań twarzą w twarz, z ludźmi o różnych zainteresowaniach, nierzadko wyjątkowych, wartych bliższego poznania. Świat zmienia się na tyle szybko, że wiedza gromadzona przez całe życie, szybko się dezaktualizuje. Działkowcy z długoletnim stażem, nie są już postrzegani jako „skarbnica wiedzy i mądrości”. Coraz częściej młodzi ludzie stawiają pytanie „skoro starsi nie obsługują komputera, nie korzystają z Facebook'a czy wszechwiedzącego GOOGLA, to czego mogą mnie nauczyć”? Dlatego, nasz klub pragnie przełamać stereotypy, konfrontować różne spojrzenia, wymieniać się wiedzą i umiejętnościami a przy tym wspierać w tych obszarach, gdzie młodzi i starsi mogą się uzupełniać. Jak widać, tematów jest bezliku. Młodzi i starsi w naturalny sposób mogą się spotkać w różnych działaniach, dzielić się swoimi umiejętnościami oraz zainteresowaniami. Brzmi to może banalnie, ale tym bardziej warto to sprawdzić w praktyce. Spotkania Klubu Działkowca, odbywać się będą w każdy czwartek miesiąca. KLUB DZIAŁKOWCA ZAPRASZA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DZIAŁKOWCÓW DO OFK W GRUDZIĄDZU, ul. Parkowa 7.


Jeśli chcesz odkryć w sobie pasję i ukryty talent- przyjdź!!!
 
Autor tekstu i fotografii:
Małgorzata Jasińska

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.