Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Media w sprawie działkowców - 28.10.2015

  • W Echo Turku w artykule z dn. 27.10 br. pt. „Podaj rękę bezdomnym” policja apeluje do działkowców o zgłaszanie osób bezdomnych przebywających na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Należy pamiętać, że  ustawa o ROD i Regulamin ROD zabrania całorocznego zamieszkiwania na terenie ogrodu.
  • Polska - Gazeta Wrocławska w artykule „Dziki na Osobowicach kręcą się przy cmentarzu” z dn. 27.10 br. donosi, że dziki podchodzą blisko zabudowań. Pojawiają także na ternie wrocławskich rodzinnych ogrodów działkowych. Niestety gazeta podaje również, że przyczyną wędrówek dzików są działkowcy, którzy wabią je wyrzucając resztki roślin i owoce. Od początku br. roku z terenu Wrocławia odłowiono już ponad 100 dzików.
  • Z podobnym problemem zmagają się także mieszkańcy Sławna w okręgu koszalińskim. Głos Koszaliński w artykule „Dziki wkroczyły do miasta” z dn. 27.10 br. informuje, że dziki zniszczyły ścieżki na lokalnym cmentarzu i miejski trawnik. Gazeta sugeruje, że dziki do miasta zwabiło pożywienie jakie wyczuły na terenie rodzinnych ogrodów działkowych.
  • Nasz Olsztyniak w artykule pt. „Wrażliwy człowiek nie skrzywdzi zwierzaka, bo wie, że ono czuje jak my” z dn. 27.10 br. podkreśla, że problemem są zwierzęta pozostawiane w rodzinnych ogrodach działkowych na zimę. Jest to zachowanie absolutnie niedozwolone. Z uregulowaniami prawnymi w zakresie przetrzymywania zwierząt na terenie ROD można zapoznać się w artykule „Zwierzęta na terenie ROD” na stronie pzd.pl w zakładce prawo – porady prawne.
  • Serwis nto.pl w dn. 27.10 br. w artykule „Kluczborski budżet obywatelski. Zobacz jakie inwestycje wygrały” podaje, że jednym z beneficjentów budżetu obywatelskiego w Kluczborku będzie ROD „Kolejarz”. W ogrodzie zostanie wykonana sieć elektroenergetyczna.
  • Jarocin.pl w dn. 27.10 br. w artykule „Jarociński Budżet Obywatelski 2016: Mieszkańcy złożyli 54 projekty!” podaje, że jedną z propozycji jest projekt organizacji Pierwszego Rodzinnego Pikniku Integracyjnego z okazji Dnia Dziecka dla mieszkańców Starego Miasta i działkowców z ROD im. A. Mickiewicza w Jarocinie. Głosowanie nad projektami odbędzie się między 7 a 13 grudnia, a jego wyniki maja być znane w połowie grudnia.

 

Opr. AD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.