Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Narady z Prezesami ROD okręgu pilskiego - 19.10.2015

Okręgowy Zarząd PZD odbył w dniach 13 -16 października 2015 roku narady z Prezesami rodzinnych ogrodów działkowych w powiecie chodzieskim, obornickim, złotowskim, wągrowieckim, szamotulskim oraz czarnkowsko - trzcianeckim.

Narady przeprowadzili Prezes OZ PZD Marian Praczyk oraz Wiceprezes Maria Fojt. Omówiono tematy związane z zarządzaniem ROD w okresie zimowym, wywozem śmieci z ROD oraz przygotowaniem do walnych zebrań sprawozdawczych w ROD w 2016 roku. Podczas dyskusji poruszono problem zamieszkiwania w altanach ogrodowych oraz współpracę w tym temacie z władzami Gmin, Policją, Strażą Miejską oraz Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Obsługujący poinformowali Prezesów ROD o stanie prac nad wydaniem nowego Regulaminu ROD dla wszystkich działkowców w ROD oraz Statutu PZD.

Podczas narad omówiono sprawę skierowania przez wszystkie Zarządy ROD wniosków do Gmin o dotacje zgodnie z art. 17 ustawy o ROD z 2013 roku. W naradzie w Złotowie uczestniczył Starosta Złotowski p. Ryszard Goławski, który prosił aby wszystkie ogrody powiatu złotowskiego złożyły wnioski o dotacje na dofinansowanie imprez organizowanych przez ogrody dla działkowców i społeczności lokalnej. W Chodzieży uczestniczył Burmistrz Jacek Gursz. W Wągrowcu Radni Rady Miejskiej w Wągrowcu.

MF

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio